Reklama

Gmina Dobrzyca. Wcześniej było tutaj niebezpiecznie. Teraz droga w Koźmińcu jest nie do poznania!

Opublikowano: ndz, 27 cze 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum starostwa

Gmina Dobrzyca. Wcześniej było tutaj niebezpiecznie. Teraz droga w Koźmińcu jest nie do poznania! - Zdjęcie główne

Gmina Dobrzyca. Wcześniej było tutaj niebezpiecznie. Teraz droga w Koźmińcu jest nie do poznania! | foto archiwum starostwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa drogi w Koźmińcu w gminie Dobrzyca – została zakończona. Była to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych powiatu. W sumie wydano na to ponad milion złotych.

Gmina Dobrzyca. Remont drogi w Koźmińcu

Trasa w Koźmińcu w gminie Dobrzyca – do granicy powiatu – została kompleksowo przebudowana. Inwestycja realizowana była przez pleszewskie starostwo – udało się na nią pozyskać dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, dołożyła także gmina.

Gmina Dobrzyca. Remont drogi w Koźmińcu. Rozpoczęli rok temu

Przypomnijmy: remont drogi 5149P w Koźmińcu rozpoczął się de facto w roku ubiegłym. Był jednym z kilku, jakie władze starostwa zgłosiły wówczas do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Trasa uplasowała się ostatecznie na liście rezerwowej – jednak na wysokim piątym miejscu. Ostatecznie udało się pozyskać pieniądze.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie z listy rezerwowej – informowała nas wówczas Halina Meller, szefowa Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie. 

Gmina Dobrzyca. Remont drogi w Koźmińcu. Przetarg

Warto zaznaczyć, że przetarg na przebudowę drogi w Koźmińcu został ogłoszony wcześniej. I – co ważne – najniższa oferta była aż o połowę mniejsza niż zakładany kosztorys inwestorski.

– Kosztorys był na ok. 2,2 mln zł, tymczasem najniższa oferta to ok. 1,05 mln zł – informowała nas wówczas szefowa drogowców w powiecie. 

Gmina Dobrzyca. Remont drogi w Koźmińcu. Prace 

Podczas pierwszych, wstępnych prac w roku 2020 wydano ok. 185,8 tys. zł – do inwestycji powiatu dołożyła też gmina Dobrzyca. W tym roku realizowano już główne roboty. Niedawno – jak informują przedstawiciele starostwa – zakończyły się. 

- Koszt inwestycji wyniósł 1.069.308,80 zł, w tym dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła - 529.654,00 zł, a wkład finansowy gminy Dobrzyca to 185.000 zł – wylicza szczegółowo Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa.

Jak dodaje, droga w Koźmińcu spełnia obecnie standard techniczny drogi powiatowej. 

Co się konkretnie zmieniło? Co mówią sami mieszkańcy? Przeczytasz o tym we wtorek  papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy