Reklama

Kiedy zakończy się remont sali wiejskiej w Tursku? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo mozolnie idą prace związane z przebudową i modernizacją sali wiejskiej w Tursku. Wykonawca już drugi raz przełożył termin zakończenia robót.

Sala wiejska w Tursku w gminie Gołuchów powstała w latach 60. ubiegłego wieku na bazie dawnej obory robotników folwarcznych. Z czasem przestała spełniać wszelkie wymogi, a trzeba przyznać, że akurat obiekt w Tursku jest wykorzystywany na bieżąco.

To właśnie tu przed remontem odbywały się próby Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Tursko”, tutaj zespół przechowuje stroje i instrumenty. W sali organizowane są także imprezy miejscowych organizacji. 

Sala wiejska w Tursku. Pozyskali dofinansowanie

Przypomnijmy - historia inwestycji w Tursku jest dość skomplikowana. Przez dłuższy czas toczyła się tam batalia - co jest ważniejsze - remont sali wiejskiej czy postawienie obiektu sportowego przy szkole. 

Póki co gmina pozyskała kasę na przebudowę tej pierwszej. Co do budowy sali sportowej, stanęło na tym, że podjęta została uchwała intencyjna zobowiązująca wójta do realizacji zadania jeszcze w tej kadencji.

Sala wiejska w Tursku. Kiedy koniec prac?

Projekt, na którego realizację gmina pozyskała dofinansowanie z województwa wielkopolskiego jest bardzo ambitny. Zakłada rozbudowę sali o scenę, zaplecze sanitarne, wymianę wszelkich instalacji, docieplenie ścian i stropodachu, montaż paneli fotowoltaicznych, utwardzenie terenu, parking, oświetlenie i zieleń. Ważnym elementem jest dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych oraz poprawa efektywności energetycznej.

Zakres jest prac dość spory, spore są też opóźnienia firmy „Exdach” z Ostrowa Wielkopolskiego, która zajmuje się wykonaniem robót. Pierwotnie prace miały być zrealizowane do końca 2021 roku. Niestety wykonawca się nie wyrobił i poprosił o wydłużenie terminu do końca kwietnia 2022.

– Prace przy przebudowie nadal nie zostały zakończone. Nie są dotrzymywane terminy. Mieszkańcy chcą wiedzieć jaki jest ostateczny termin? – dopytywał ostatnio sołtys Turska, Czesław Szymoniak.

Okazuje się, że firma ponownie poprosiła gminę o zmianę daty oddania inwestycji.

– Według radcy prawnego mamy podstawy aby wyrazić na to zgodę i termin wydłużyć do połowy czerwca – odpowiada wójt Marek Zdunek.

Nie kryje jednak, że inwestycja jest realizowana bardzo mozolnie.

– Mnie również niepokoi czas realizacji tego zadania. Nie jest to robione tak, jak byśmy sobie tego życzyli.  Jest to trudny temat. Firma tłumaczy się m.in. brakiem pracowników. Mam nadzieję, że teraz wykonawca dotrzyma nowego terminu i w połowie czerwca ta przebudowa zostanie zakończona – zapowiada Zdunek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy