Reklama

Kino Hel będzie zamknięte. Zobacz w jakich dniach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum kina Hel

Kino Hel będzie zamknięte. Zobacz w jakich dniach - Zdjęcie główne

W związku z remontem kina Hel, konieczne będzie zamknięcie instytucji na nieco ponad dwa tygodnie. | foto archiwum kina Hel

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z remontem kina Hel, konieczne będzie zamknięcie instytucji na nieco ponad dwa tygodnie.

Przebudowa holu i sanitariatów - to prace zaplanowano na ten rok w kinie Hel.

Modernizacja możliwa jest m.in. dzięki dofinansowaniu, jakie władze miasta pozyskały od marszałka województwa wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy kultury” - w sumie chodzi o 90 tys. zł dotacji.

Warto dodać, że w budżecie miasta na rok 2022  zapisano ponadto wcześniej ok. pół miliona złotych - właśnie na prace w kinie Hel.

Jak pisaliśmy niedawano - za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę kina Hel w Pleszewie. Inwestycja za ponad 535 tys. zł została podzielona na dwa etapy.

Co się zmieni w kinie Hel?

- Zmieni się lokalizacja toalet, pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy obsługi widza. Samo wejście do kina będzie przeniesione na boczną stronę budynku - wyliczała już wcześniej  Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego urzędu.

Kino Hel będzie chwilowo zamknięte

Jak informują przedstawiciele kina Hel w Pleszewie, w związku z remontem konieczne będzie zamknięcie instytucji.

- Mimo naszych szczerych chęci informujemy, że z powodu prac remontowych kino Hel będzie miało krótką przerwę - od dnia 19 sierpnia do 4 września - informują przedstawiciele kina.

Dwa etapy prac w kinie Hel:

Zgodnie z założeniami inwestycja w kinie Hel w Pleszewie obejmuje wykonanie sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w nowej lokalizacji, remont pomieszczeń socjalnych i obszaru strefy widza. Całość podzielono na dwa etapy prac.

Pierwszy etap obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych i paneli, rozebranie elementów stropów drewnianych – podsufitek z płyt pilśniowych, oraz demontaż instalacji grzewczej i elektrycznej w pomieszczeniu kasy, trzech pomieszczeniach biurowych i w pomieszczeniu gospodarczym,
 • wykonanie robót murowych – izolacji przeciwwilgociowych powierzchni poziomych z papy, wykonanie ścianek działowych z bloczków YTONG, wykonanie ścianek i przegród płycinowych i płytowych,
 • wykonanie tynków i okładzin wewnętrznych – wykonanie tynków wewnętrznych zwykłych, licowanie ścian płytkami ceramicznymi, wykonanie gładzi gipsowych dwuwarstwowych, malowanie podłoży gipsowych,
 • wykonanie prac posadzkowych – wykonanie warstw wyrównujących i wygładzających z zaprawy samopoziomującej,
 • wykonanie posadzek z płytek ceramicznych,
 • wykonanie sufitów podwieszanych i prac malarskich,
 • montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
 • wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
 • wykonanie instalacji grzewczej,
 • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
 • wykonanie instalacji wentylacji wywiewnej,
Drugi etap prac obejmuje m.in.:

 • wykonanie robót rozbiórkowych – rozebranie ścian działowych i posadzek z płytek ceramicznych, demontaż urządzeń sanitarnych, instalacji grzewczej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej z pomieszczeń WC damskiego i męskiego.

W kinie Hel ma w przyszłości powstać kawiarnia

Warto zaznaczyć, że zgodnie z założeniami - po zakończeniu wspomnianego remontu - w planie jest stworzenie w kinie Hel kawiarni, która miałaby działać niezależnie od godzin seansów. Nowa kawiarnia miałaby powstać w miejscu obecnych toalet i stolików.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy