Reklama

Kolędowanie w Dziennym Domu Seniora w Kwileniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Dziennym Domu Seniora odbyło się dzisiaj (13.01) kolędowanie. Przed publicznością wystąpili uczestnicy domu oraz uczniowie szkoły podstawowej w Kwileniu. Muzyka połączyła pokolenia.

W Dziennym Domu Seniora w Kwileniu odbyło się dzisiaj (13.01) kolędowanie połączone z występami słowno-muzycznymi. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się uczestnicy domu seniora, ale też uczniowie szkoły w Kwileniu.

- Boże Narodzenie to okres, kiedy brzmienie kolęd powoduje, że rozgrzewają się nasze serca, koloruje świat, a życie wydaje się być łatwiejsze. Wspólnie ze społecznością szkoły podstawowej w Kwileniu chcieliśmy ten wspaniały czas zatrzymać i podzielić się z państwem optymizmem oraz radością – mówiła Arleta Ogrodowicz, kierownicza Dziennego Domu Seniora w Kwileniu. 

Kolędowanie w Dziennym Domu Seniora w Kwileniu połączyło pokolenia

W placówce zjawiły się zarówno osoby starsze, jak i dzieci i ich rodzice. 

- Każde pokolenie ma własny czas, ale wszystkie tworzą integralną całość. Każde zasługuje na szacunek, uznanie i godne przeżycie swojej epoki. Dzisiaj chcemy państwu pokazać, że bez względu na wszystko potrafimy się wspierać i dobrze bawić, nie zwracając uwagi na wiek – podkreślała Arleta Ogrodowicz. 

Przed zgromadzonymi najpierw wystąpili seniorzy. Ci wyrecytowali przygotowane wiersze o tematyce świątecznej oraz zaśpiewali kolędy. Akompaniował im Gerard Studziński. Potem scenę zajęli uczniowie ze szkoły w Kwileniu. Wystawiły jasełka, które przygotowali wspólnie z nauczycielkami Marzeną Banaszak i Jolantą Rudzińską oraz Szkolnym Klubem Wolontariatu „Podaruj Serce”.

Warto dodać, że miejscowa szkoła chętnie współpracuje z domem seniora.

- Od samego początku poczuliśmy się tutaj jak w domu. Jest to miejsce ciepłe i takie, które bardzo pozytywnie nastraja. Mam nadzieję, że ono będzie trwać i będziemy się tutaj spotykać przez kolejne lata – mówiła dziś Marzena Kłakulak-Kucała, dyrektorka szkoły. 

Na zakończenie programu artystycznego kolędy zagrali uczniowie podstawówki w Kwileniu oraz członkowie chockiej orkiestry dętej - Staś Smułczyński i Zosia Wojciechowska – odpowiednio na trąbce i saksofonie. Po nich zaśpiewali młodzi artyści ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. 

Dzienny Dom Seniora - miejsce z klimatem

Wszyscy występujący odebrali gromkie brawa.

- Dziękuję za to, że mogliśmy spędzić tak urocze popołudnie. Nasze dziewczyny śpiewały: „Nie było miejsca dla ciebie”… Sądzę, że jest takie miejsce, jest taki dom, w którym jest mnóstwo ciepłych serc… Ten dom to nie tylko budynek, to klimat, który państwo tworzycie, za co serdecznie dziękuję – mówił burmistrz gminy Chocz – Marian Wielgosik.

Włodarz ciepło ocenił też młodszych i starszych artystów.

- Jestem pod ogromny wrażeniem tych bardziej dojrzałych dzieci Pana Boga. Pomimo, że spodziewałem się przede wszystkim tradycyjnych kolęd, przepletli w swoim występie dużo młodzieżowego slangu. Szybko się uczą i my też od nich powinniśmy. Jeśli chodzi o występ dzieci – tylko owacje i brawa, jesteśmy z was dumni, wykonaliście super pracę – podsumował.   

To już cztery lata

Warto przypomnieć, że w Dzienny Dom Seniora w Kwileniu działa już cztery lata. Dzięki staraniom gminy Chocz – m.in. w pozyskaniu dofinansowania z urzędu wojewódzkiego – na dom przemianowano dawną salę wiejską. By móc korzystać z placówki, senior musi przejść kwalifikację, którą przeprowadza Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choczu. Obecnie z domu seniora korzysta 26 osób.

O tym, jak funkcjonuje placówka pisaliśmy na naszym portalu w reportażu - Odwiedziliśmy Dzienny Dom Seniora. "Tu jest jak w domu".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy