Reklama

Konferencja w Pleszewie pt. "Poza metropolią - rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zajezdni Kultury w Pleszewie trwa konferencja pt. "Poza metropolią - rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach". To oficjalne wydarzenie towarzyszące 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz będące częścią Forum Rozwoju Lokalnego.

Władze Pleszewa zorganizowały dziś w Zajezdni Kultury konferencję naukową pt. "Poza metropolią - rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach".

Konferencja "Poza metropolią" w Pleszewie

Głównym tematem dyskusji jest próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: jak przyciągnąć do miast pokroju Pleszewa - nowych mieszkańców.

- W sierpniu tego roku ukazał się raport CBOS - na temat życia w miastach. Okazuje się, że tylko 13 proc. ankietowanych chce mieszkać i żyć w dużych miastach. 65 proc. chce żyć na wsi i małych miastach, 20 proc. z kolei w średnich miastach. Widzimy więc olbrzymi potencjał - musimy tylko zastanowić się, w jaki sposób wspomniane deklaracje przerodzić w decyzje, by te osoby zamieszkały w naszych miastach, miasteczkach. I temu ta konferencja jest poświęcona - mówił dziś, podczas rozpoczęcia paneli dyskusyjnych, burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Jak zaznaczała wcześniej z kolei Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która połączyła się z uczestnikami konferencji online - sam Pleszew, poprzez realizację projektu "SMART Pleszew" - szukał już innowacyjnych rozwiązań, polegających na tworzeniu tzw. "inteligentnych" miast.

- Pleszew jest jednym z tych miast, które zna się już na rozwiązaniach SMART. Pleszew, poprzez konkurs realizowany przez ministerstwo, w swoich działaniach dążył do zwiększenia efektywności polityki miejskiej, poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, skupionych wokół trzech żywiołów: wody, ziemi powietrza - referowała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Po wspomnianych wystąpieniach, rozpoczęła się główna część konferencji, która cały czas trwa (zaplanowano ją do godz. 16.20).

Poszczególni prelegenci prezentują swoje wykłady, zaplanowano także panele dyskusyjne.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z ROZPOCZĘCIA KONFERENCJI "POZA METROPOLIĄ" W PLESZEWIE

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy