Reklama

Mamy mnóstwo planów, które chcemy sukcesywnie realizować – mówi sołtys Wieczyna [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wieczyn to miejscowość licząca ponad 700 lat. Ma swoją parafię, OSP, KGW. Mieszkańcy chętnie angażują się w życie wsi. A planów mają tyle, że jak mówi sołtyska – nie wiadomo od czego zacząć.

Mieszkańcy Wieczyna w gminie Czermin od kilku lat konsekwentnie lokują środki z funduszu wiejskiego w remont dachu na miejscowej świetlicy.

– Remont był konieczny, ponieważ sytuacja byłą taka, że dachówki już z dachu zaczęły spadać. A obiekt jest wykorzystywany m.in. na organizację naszych wiejskich imprez. Oczywiście pomaga nam gmina, bez tego wsparcia trudni byłoby to zreazliowac   – mówi Żaneta Krysińska, sołtys Wieczyna.

I dodaje.

- Taką podjęliśmy decyzje, że chcemy dofinansować ten remont i chyba od trzech lat właśnie na ten cel przeznaczamy środki z funduszu wiejskiego. Mamy nadzieję, że w tym roku już zakończymy ten temat i będziemy mogli zacząć realizować kolejne nasze plany – zapowiada Żaneta Krysińska.

Tych mieszkańcy Wieczyna mają naprawdę sporo. 

Współpraca układa się bardzo dobrze 

Swoje zamiary sformalizowali zapisując je w Planie Odnowy Miejscowości. 

– Dzięki stworzeniu tego dokumentu mamy również większą szansę na pozyskiwanie środków zewnętrznych z różnych źródeł – podkreśla sołtyska Wieczyna.

W pierwszej kolejności zamierzają zająć się zagospodarowaniem terenu wokół świetlicy.

– Chcemy m.in. plac zabaw odnowić, może zakupić nowe elementy może w tym przypadku uda nam się jakiś projekt napisać. Wiadomo, że takie małe rzeczy jak nasadzenia, przycięcie trawy czy porządki to robimy we własnym zakresie – tłumaczy Żaneta Krysińska.

Wspiera ją w tym grupa mieszkańców.

– Są takie osoby, które angażują się w te prace i jestem im za to wdzięczna. Bardzo dobrze układa się też współpraca między rada sołecka, OSP i KGW - zaznacza. 

Czekają na kolejne metry chodnika  

Najbardziej wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców Wieczyna jest chodnik wzdłuż powiatówki.

- Jest budowany w etapach, bardzo nas cieszy ta inwestycja ponieważ sporo osób porusza się tamtą trasą w kierunku kościoła – mówi sołtyska.

I dodaje.

- Czekamy na kolejne metry i liczymy, że najpóźniej w przeciągu dwóch lat do krzyżówki zostanie ten chodnik zrobiony. Mamy mnóstwo planów, które chcemy sukcesywnie realizować. Mam nadzieję, że nam się uda.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy