Reklama

Młodzi ludzie podpisali umowy na pracę w Famocie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie klasy patronackiej podpisali umowy o pracę w firmie Famot.

Przypomnijmy: pod koniec stycznia firma Famot oficjalnie podpisała umowy z dwiema szkołami zawodowymi w Pleszewie: Zespołem Szkół Technicznych oraz Zespołem Szkół Usługowo-Gospodarczych.

Chodzi o kształcenie uczniów w ramach klasy patronackiej: porozumienie z Zespołem Szkół Usługowo Gspodarczych w Pleszewie podpisano w zakresie kształcenia uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających a z Zespołem Szkół Technicznych w Pleszewie w związku z utworzeniem klasy patronackiej w zawodzie technik mechanik.

Jak podkreślają władze Famotu, firma tak naprawdę od kilku lat wdraża – z sukcesem - program kształcenia dualnego polegający na łączeniu nauki w ogólnym systemie szkolnym z nauką zawodu w fabryce.

Teraz przyszedł czas na podpisanie pierwszych umów o pracę z grupą młodocianych pracowników - w związku z kształceniem w zawodzie.

- W dniach 10-11 sierpnia, podczas spotkania w siedzibie FAMOT, nastąpiło oficjalne podpisanie umów o pracę przez grupę młodocianych pracowników. W tym ważnym momencie ich życia towarzyszyli im dumni rodzice, którzy oprócz prawnego wymogu obecności, mieli też możliwość przekonać się jak wygląda przyszłe miejsce pracy ich pociech. W czasie spotkania głos zabrała p. Izabela Spiżak – Członek Zarządu FAMOT, która życząc sukcesów młodym pracownikom, zwróciła uwagę na fakt, że praca operatora CNC w nowoczesnej fabryce, jaką jest FAMOT, mylnie kojarzy się pobrudzonymi dłońmi czy poplamionym kombinezonem. Obecnie praca operatora CNC polega w głównej mierze na obsłudze panelu sterującego maszyny i właściwej kontroli procesu obróbki elementu. Ważne jest również to, że FAMOT gwarantuje zainteresowanym pracownikom możliwość dalszego kształcenia, udzielając pomocy finansowej w zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji. Wraz z podniesieniem kwalifikacji otwierają się przed pracownikiem nowe możliwości w tym praca na innych stanowiskach oferowanych w firmie – opisują przedstawiciele firmy Famot.

Warto przypomnieć, że – o czym również pisaliśmy wcześniej w „Życiu Pleszewa” firma Famot ma w najbliższych latach duże plany inwestrycyjne – chodzi o budowę nowej hali i centrum logistycznego w Pleszewie, co skutkować będzie zwiększeniem produkcji oraz wzrostem zatrudnienia. Jak zaznaczały władze Famotu - by zrealizować ambitne plany – konieczne są jednak ręce do pracy.

- Chcemy inwestować w kapitał ludzki, to wręcz kluczowe w strategii naszego rozwoju – zapowiadał już wcześniej prezes Famotu Mariusz Derbich.

Współpraca Famotu ze szkołami w powiecie pleszewskim

Firma Famot de facto od lat współpracuje już z ZST - od roku szkolnego 2017/2018 obejmuje swoim patronatem zawód technik mechatronik - w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie – przy Zielonej. Efekty są bardzo dobre – zdecydowana większość absolwentów trafia po szkole właśnie do firmy. 

Teraz, od nowego roku szkolnego – uruchomiona ma zostać również nauka nowego zawodu w ZSUG przy ul. Poznańskiej - operator obrabiarek skrawających – który również został objęty patronatem Famotu.

Ponadto, zgodnie z zapowiedziami, firma zamierza mocniej wspierać Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie. Z kolei ci, którzy zdecydują się ostatecznie na pracę w Famocie będą mogli liczyć na rozwijanie swoich kompetencji w ramach utworzonego przy firmie - nowego tworu - Famot Academy. Ma to być miejsce, gdzie nowo zatrudnieni pracownicy, praktykanci czy stażyści – będą szkoleni.

By zachęcić młodych ludzi do wybierania nowego zawodu – Famot chce wspierać finansowo ich naukę.

– Uczniowie, którzy zdecydują się na naukę w zawodzie „operator obrabiarek skrawających” będą mogli liczyć na wynagrodzenie w wysokości 500 zł brutto miesięcznie – mówił nam już wcześniej prezes Famotu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy