Reklama

Mnóstwo atrakcji na festynie „Kurcze pieczone” w Nowym Świecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedziele w Nowym Świecie w gminie Dobrzyca odbył się festyn z okazji zakończenia lata. Mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji, a przy okazji pomóc chorym dzieciom.

Wygląda na to, że festyn pod nazwą „Kurcze pieczone” organizowany w Nowym Świecie w gminie Dobrzyca wpisuje się na stałe w kalendarz miejscowych imprez. Wydarzenie odbyło się w zeszłym roku w ramach rządowej akcji „Szczepimy się” i zostało odebrane na tyle entuzjastycznie, że postanowiono je kontynuować. Tym razem pretekstem do jego organizacji było zakończenie lata.    

- W tym roku festyn organizowany jest z udziałem kilku firm, m.in. tych zaangażowanych w przemysł rozrywkowy, ale również tych działających na terenie naszego sołectwa jak np. Adros i spółdzielnia RKS Nowy Świat. Dzięki współpracy z roku na rok jest to coraz większa impreza – podkreślił Tomasz Patera, sołtys sołectwa Dobrzyca-Nowy Świat.

Wydarzenie miało odbyć się już w poprzednim tygodniu lecz przeniesiono je z powodu niesprzyjającej pogody. Za to w niedzielę mieszkańcy Nowego Świata i okolic korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji w pełnym słońcu.

Na przybyłych czekał pokaz aut zabytkowych, zapewniony przez Moto-Weteran z Jarocina oraz przejazdy motocyklami. Ze sceny rozbrzmiewała głośna muzyka, a pomiędzy piosenkami – rozgrywały się konkursy, jak ten, w którym uczestnik bez szkody musiał rzucić w stronę swojego partnera jajko. Zainteresowani mogli postrzelać z wiatrówki do celu. Dla dzieci przygotowano m.in. zamki dmuchane oraz strefę plastyczną. Prawdziwą atrakcją okazał się przelot helikopterem. Długa kolejka ustawiła się po to, żeby zobaczyć Dobrzycę z góry. Na koniec zaplanowano zabawę taneczną z grupą Two Boys.

Każdy zainteresowany mógł wziąć udział w loterii fantowej. Do wygrania były niemałe nagrody – jeden z uczestników opuścił imprezę z nowym telewizorem. Trzeba też wspomnieć, że festyn miał charakter charytatywny. Cały dochód z wydarzenia przekazany zostanie no pomoc chorym dzieciom - Wojtkowi z Nowego Świata, Nel z Borzęciczek oraz Adrianowi z Pleszewa.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z FESTYNU

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy