Reklama

Miał być darmowy parking przy ul. Kilińskiego w Pleszewie. Plany się jednak zmieniły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miał być darmowy parking przy ul. Kilińskiego w Pleszewie. Plany się jednak zmieniły - Zdjęcie główne

Władze Pleszewa postanowiły odstąpić od planów budowy darmowego parkingu w rejonie ul. Kilińskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Pleszewa postanowiły odstąpić od planów budowy darmowego parkingu w rejonie ul. Kilińskiego. Zamiast tego w planie jest tu budowa mieszkań.

Przypomnijmy: o planach stworzenia bezpłatnego parkingu na narożniku ulic Niesiołowskiego i Kilińskiego mówiło się już w roku 2021. Wtedy inwestycję zapowiadano na rok 2022. Ostatecznie jednak w roku poprzednim zdjęto z budżetu zabezpieczone na ten cel pieniądze.

Władze Pleszewa rezygnują z parkingu przy ul. Kilińskiego

W tym roku z kolei, budowa parkingu przy ul. Kilińskiego nie była w ogóle ujęta w planie. Pozostaje pytanie: co dalej?

Jak się okazuje, władze Pleszewa postanowiły ostatecznie zrezygnować ze wspomnianej inwestycji.

Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miasta, która odbyła się 17 marca, przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wspomnianego terenu położonego przy ul. Kilińskiego w Pleszewie.

W praktyce chodzi o zmianę przeznaczenia tego terenu - z funkcji parkingowej na mieszkaniową.

Zamiast parkingu będą mieszkania?

Jak tłumaczą władze miasta - zmiana związana jest m.in. z wcześniejszym problemem uzyskania pozwolenia na budowę parkingu w tej części miasta.

- Próbowaliśmy ten teren wykorzystać na cele parkingowe, ale okazało się, że są komplikacje, jeśli chodzi o uzyskanie pozwolenia na budowę - z różnych względów. W związku z tym, że za chwilę będzie wybudowany duży parking przy ul. Ogrodowej, odstępujemy od tego pomysłu, i chcemy przeznaczyć ten teren na budownictwo mieszkaniowe - wielorodzinne - tłumaczy wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Jak dodaje z kolei burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, chodzi o budownictwo realizowane w przyszłości przez samą gminę (ten teren należy do miasta, dop. red).

Przypomnijmy: jak zapowiadają władze Pleszewa, budowa bezpłatnego parkingu przy ul. Ogrodowej powinna zostać zakończona w kwietniu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy