Reklama

Pleszew pozyskał pieniądze na budowę trasy równoległej do drogi krajowej [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Earth

Pleszew pozyskał pieniądze na budowę trasy równoległej do drogi krajowej [MAPA] - Zdjęcie główne

Pleszew pozyskał pieniądze na budowę trasy równoległej do drogi krajowej | foto Google Earth

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszew znalazł się na podstawowej liście Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto pozyskało pieniądze na "Budowę drogi 1KDD łączącej drogę powiatową 4335P z drogą gminną". Chodzi o trasę równoległą do "krajówki".

W gminie Pleszew zbudują równoległą trasę do drogi krajowej 11/12

Przypomnijmy: o planowanej inwestycji pisaliśmy już na naszych łamach. Zapisano na nią ponad 1,2 mln zł w budżecie Pleszewa - chodzi o budowę trasy równoległej do drogi krajowej.

ZOBACZ MAPĘ, JAK MA PRZEBIEGAĆ NOWA DROGA:

Trzy firmy stanęły do przetargu na budowę drogi równoległej do drogi krajowej

Przetarg na wspomniane prace - w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - nie został jeszcze rozstrzygnięty - jednak poznaliśmy już oferentów. W sumie wpłynęły trzy oferty, najtańszą złożyła lokalna firma z Kowalewa - za nieco ponad 1,9 mln zł.

Zgodnie z planami przetargu - poza nową drogą wybudowane mają zostać m.in. nowe przepusty, będzie nowe oznakownie, nie zabraknie też wycinki drzew i krzewów. Zgodnie z planami, poza budową samej drogi w planie jest także budowa tutaj sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

ZOBACZ PLAN OKOLIC NOWEJ DROGI:

ŹRÓDŁO: ARCHIWUM MIASTA I GMINY PLESZEW

Nowa droga równoległa z drogą krajową w Pleszewie "ważna z dwóch powodów"

Jak mówił już wcześniej "Życiu Pleszewa" burmistrz Arkadiusz Ptak - budowa nowej trasy jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze - by aktywizować teren pod inwestycje. I po drugie: by wyprowadzić ruch ciężarowy z rejonów Korzkiew - o co apelują mieszkańcy (problem poruszła już także kilkukrotnie radna i sołtys Korzkiew Anita Szczepaniak).

- Teren ten od dawna przeznaczony jest na przemysł i usługi, mamy deklarację jednej z firm pleszewskich odnośnie budowy w tym miejscu hali. Z jednej strony droga pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarowego, także z firmy, która już istnieje – dzięki czemu Korzkwy i Tomaszew nie będą tak obciążone, z drugiej – to aktywizacja terenu – bo bez tej drogi jest on bezużyteczny - mówił już "Życiu Pleszewa" burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak dodawał, kosztowana inwestycja docelowo będzie korzystna dla gminy - także z powodu przyszłych podatków.

- Wiem, że tego typu inwestycje wzbudzają czasami kontrowersje, ale docelowo są one korzystne dla gminy – w kontekście wspomnianych już dochodów z podatków. Wniosek na dofinansowanie tej drogi został złożony u wojewody - mówił Arkadiusz Ptak.

Mamy dofinansowanie na budowę drogi równoległej do trasy krajowej w Pleszewie

Niedawno poznaliśmy wyniki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak się okazało miasto znalazło się na podstawowej liście gmin, które mogą liczyć na rządowe wsparcie.

Zgodnie z założeniami wniosku - wartość całego projektu to ok. 2,5 mln zł. Dofinansowanie o jakie wnioskowało miasto to z kolei ok. 2 mln zł (deklarowano ok. 500 tys. wkładu własnego). Teraz wszystko wskazuje na to, że cena prac może być niższa. 

Po oficjalnym rozstrzygnięciu przetargu inwestycja powinna być zrealizowana jeszce w tym roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy