Reklama

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok  - Zdjęcie główne

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Wiemy, kiedy zapadnie wyrok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się druga rozprawa w sprawie Arkadiusza H. Ksiądz został oskarżony o molestowanie seksualne. Prokurator domaga się 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Obrońca wnioskuje o łagodniejszy wymiar kary.

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. 

Dziś - 3 marca - zakończyła się druga rozprawa w pleszewskim sądzie w sprawie Arkadiusza H.

Oskarżonego o molestowanie księdza nie było na sali. Przypomnijmy: wczoraj - 2 marca - podczas rozprawy przynał się do winy i poprosił swoją ofiarę o przebaczenie.

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Zeznania świadków

- Był jeden wspólny wyjazd w góry. Dziewczyny nocowały osobno, chłopacy osobno. Na tym jednym wyjeździe był problem z noclegiem. Wszyscy nocowali razem. Słyszałam słowa: zrób mi loda. To było dla mnie trudne, były emocje, odczucia. Ale nigdy do tego tematu nie wracałam (...) To były słowa wypowiedziane przez mężczyznę. Tam był ksiądz i dwóch chłopaków na tym wyjeździe - zeznawał jeden ze świadków.

- Słyszałam jęki i odgłosy kojarzone ze stosunkiem seksualnym - mówiła siostra zakonna wcześniej - w postępowaniu przygotowawczym.

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Jakiej kary domaga się prokurator?

Prokurator wnosi o 6 lat pozbawienia wolności dla Arkadiusza H. 

Ksiądz wiedział, bo to jest w piśmie świętym, jak potraktowani powinni być ci, którzy krzywdzą tych najmniejszych.Psychika pokrzywdzonego została urażona. Propozycja kary, wyważonej, 6 lat pozbawienia wolności. Jest to kara sprawiedliwa.Społeczeństwo musi mieć poczucie sprawiedliwości. W mojej ocenie niedopuszczalne jest zawieszenie kary. Wnoszę o zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym w jakikolwiek sposob przez 8 lat. Zakaz pracy związanej z wychowaniem, leczeniem, edukowaniem i leczeniem dzieci i młodzieży przez 10 lat i poniesienie kosztów procesu - powiedział prokurator. 

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Co mówił adwokat?

Z kolei adwokat pokrzywdzonego dodał:

Chciałbym, żeby sąd spojrzał na sprawę oczyma wszystkich ofiar oskarżonego.Jesteśmy krajem mentalnie klerykalnym. Nie sam czyn - jak ksiądz dotykał, gdzie ile razy, to nie jest najistotniejsze.To jest moment, w którym ksiądz nałożył na te osoby krzyż.Krzywda wyrządzona dziecku, ten pierwszy kontakt intymny, to rana która nigdy się nie zagoi. Pokrzywdzonymi są również żony, rodzice tych osób - powiedział adwokat pokrzywdzonego. 

I dodał:

Oskarżony mówił o swojej grzeszności i słabości. To jest po prostu przestępstwo. Niech ten wyrok będzie znakiem dla wszystkich księży, wszystkich pedofilii, że prędzej czy później spotka ich odpowiedzialność. Niech będzie znakiem dla tych, którzy to ukrywali. Dziękuję mediom za ich pracę. Zło trzeba nazywać złem - podkreślał adwokat. 

Sam pokrzywdzony - Bartłomiej Pankowiak - stwierdził tylko, że czeka na sprawiedliwy wyrok. 

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Mowa końcowa obrońcy

Obrońca oskarżonego księdza Arkadiusza H. w mowie końcowej wskazywał, że ten zrozumiał swoją winę i wniósł o łagodną karę: 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 5 lat.

Oskarżony oczekuje sprawiedliwej kary. Uważam, że gdyby to nie dotyczyło księdza, wnioski prokuratora byłyby łagodniejsze. Oskarżony stracił wszystko. Stracił grupę ostatnich osób, które do wczoraj przy nim trwały, po tym jak wczoraj poprosił o przebaczenie i przyznał się. (...) - podkreślał w mowie końcowej obrońca.

Pleszew. Proces księdza Arkadiusza H. Kiedy zapadnie wyrok? 

Przekonywał, że w tej sprawie należy zwrócić jego zdaniem na okoliczności łagodzące. Jakie?

 Oskarżony przyznał się do winy. Nie był osobą karaną. Widzimy człowieka, który sporo dobra innym ludziom dał. Poza sferá życia seksualnego oskarżony zachowuje się normalnie.

Jaki zapadnie wyrok? Czy Arkadiusz H. trafi do więzienia? Tego dowiemy się w poniedziałek  8 marca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy