Reklama

Pleszew. Są wyniki przetargu na remont Zespołu Szkół Technicznych. To największa oświatowa inwestycja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum starostwa

Pleszew. Są wyniki przetargu na remont Zespołu Szkół Technicznych. To największa oświatowa inwestycja - Zdjęcie główne

Tak prezentuje się wizualizacja ZST po remoncie | foto archiwum starostwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza wielomilionowa inwestycja związana z modernizacją Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. Szkoła zmieni się praktycznie nie do poznania. Koszty prac szacowane są na kilka milionów złotych. Niestety, będą utrudnienia. Możliwe, że z powodu remontu nie uda się pomieścić wszystkich uczniów w budynku.

Przypomnijmy: według szacunków kompleksowa przebudowa Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego może pochłonąć niemal 5 mln zł. I co ważne – starostwo pozyskało jakiś czas temu unijne  środki na tę inwestycję - z WRPO. Koszt projektu pn. „Poprawa infrastruktury edukacji zawodowej powiatu pleszewskiego - modernizacja i doposażenie Zespołu Szkół Technicznych i Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie” - to 4.703.439 zł, z czego dotacja wynosi 3.947.654 zł. 

- Wkład własny powiatu - to 755 tys. 785 zł. Dotacja z WRPO stanowi aż 85% kosztów kwalifikowalnych. Dzięki temu do końca 2021 roku placówka zmieni się nie do poznania – podkreśla Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa.  

Pleszew. Remont ZST  

Modernizacja będzie kompleksowa - chodzi także o wszystkie instalacje. Docelowo szkoła przy Zielonej zyska także nowe pomoce dydaktyczne, w tym: komputery, wózek widłowy, paletyzator, całą gamę stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów. 

Pleszew. Remont ZST  

Dodatkowo w ramach projektu w Centrum Kształcenia Zawodowego planowany jest remont pracowni praktycznej nauki zawodu z wyposażeniem w nowe obrabiarki.

- Tokarkę CNC, frezarkę uniwersalną, stół obrotowy i wypalarkę plazmową oraz zakup dodatkowego sprzętu; zestawów komputerowych, projektora multimedialnego, spawarki i przyrządu do pomiaru geometrii kół i osi samochodów – wymienia Tomasz Wojtala.

Pleszew. Przetarg na remont ZST

Teraz poznaliśmy już wyniki przetargów, jakie zorganizowano w związku z tą potężną inwestycją. Przypomnijmy: w sumie podzielono całość na dwa zadania: osobno przetarg na remont ZST i osobno CKZ. Jak na razie udało się rozstrzygnąć tylko jeden. Prace ruszają niebawem. Pozostaje pytanie: co z nauką od 1 września? Czy tak wielki remont będzie wiązał się z utrudnieniami? Czy uczniowie będą mieli gdzie się uczyć? Pewna obawa jest. I całkiem możliwe, że część zajęć będzie odbywać się poza budynkiem szkoły. Co mówi nam starosta?

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy