Reklama

Reklama

Pleszew. W mieście ruszają kontrole w związku z segregacją odpadów bio

Opublikowano: ndz, 4 lip 2021 12:00
Autor: | Zdjęcie: arch. SML-W w Pleszewie

Pleszew. W mieście ruszają kontrole w związku z segregacją odpadów bio - Zdjęcie główne

Oto zdjęcie z ostatniej kontroli segregacji w Pleszewie - przeprowadzonej w lutym 2021 | foto arch. SML-W w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu ruszają ponowne kontrole segregacji odpadów biodegradowalnych, ale nie tylko, w Pleszewie.

Reklama

Przypomnijmy: od początku roku 2021 w Pleszewie obowiązuje segregacja popiołu oraz odpadów biodegradowalnych kuchennych

Pleszew. Segregacja odpadów

Jak zaznaczały wówczas władze miasta, wydzielenie do segregacji nowych frakcji – bio "kuchennych" oraz popiołu – ma na celu ograniczenie kosztów wywozu oraz zagospodarowania śmieci. Bo te – niestety – z roku na rok są coraz większe.

Tymczasem segregacja cały czas nie przebiega tak jak należy. W lutym miasto przeprowadziło kontrolę - i nie wypadła ona najlepiej. W kubłach z popiołem ludzie zostawiali przykryty gruz lub inne śmieci. 

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Pleszewie także w lutym ostrzegał z kolei mieszkańców, którzy nie segregują odpadów. Ówczesna kontrola pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego, którzy wywożą nasze odpady, wypadła bowiem bardzo źle - co pokazywały zdjęcia.

Dlatego już wtedy ostrzegano, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, mieszkańcy zasobów spółdzielczych w Pleszewie będą zmuszeni do ponoszenia większych opłat.

Teraz - jak zaznacza zarząd SML-W w Pleszewie - w lipcu odbędzie się ponowna kontrola segregacji odpadów bio-kuchennych.

- Prosimy, aby odpady biodegradowalne segregować zgodnie z zasadami segregacji - zaznaczają przedstawiciele SMW-L w Pleszewie.

Wspomniane zasady znajdują się m.in. na harmonogramie odbioru odpadów, można je także sprawdzić na stronie: segreguj.pleszew.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    perfum

    Ponoć jak tu piszą, zarząd Spółdzielni ostrzegał w lutym mieszkańców, którzy nie segregują śmieci. Czy zarząd Spółdzielni zna ich nazwiska? Jeżeli zna, to ich należy ukarać. Cały czas tylko ogólniki, Przypominać i ostrzegać w przypadku segregacji śmieci trzeba non stop, a nie co pół roku.