Reklama

Pleszew. W szpitalu będą bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. PCM

Pleszew. W szpitalu będą bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn - Zdjęcie główne

Pleszew. W szpitalu będą bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn | foto arch. PCM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo w Pleszewskim Centrum Medycznym przeprowadzone będą bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn.

Pleszew. Bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn. Kto może skorzystać?

Mężczyźni w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań USG aorty brzusznej. Badania zaplanowano na 21 marca w Pleszewskim Centrum Medycznym - w ramach Wielkopolskiego  Programu Zdrowotnego ZDROWA AORTA.

Jak zaznaczają lekarze, badanie USG daje szanse na wczesne wykrycie niepokojących zmian w ludzkim ciele. Jego zaawansowana technologia  pozwala sprawdzić ewentualne nieprawidłowości i podjąć w razie konieczności dalsze leczenie. Badanie Dopplera nie należy do standardowych badań profilaktycznych i wykonywane jest na ogół przy podejrzeniu zmian miażdżycowych czy tętniaka aorty. A te schorzenia często długo nie dają niepokojących objawów. Bywa, że są też mylone innymi chorobami.

Pleszew. Bezpłatne badania USG aorty brzusznej dla mężczyzn

O skorzystaniu z badań profilaktycznych w pleszewskim szpitalu powinni pomyśleć przede wszystkim panowie, którzy są obciążeni genetycznie chorobami miażdżycowymi, lub w ich rodzinie występowały tętniaki. Te są bardzo niebezpieczne i często wykrywa się je w trakcie przypadkowych badań. Badanie USG aorty brzusznej pozwala zatem precyzyjnie wykryć chorobowo poszerzoną aortę, która jest największą tętnicą człowieka. Doprowadza  krew do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek ciała.

Tętniakiem aorty brzusznej nazywa się poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Jego pęknięcie może bezpośrednio  zagrażać życiu, na szczęście wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą skutecznego leczenia.

- Cieszymy się, że mieszkańcy powiatu pleszewskiego dostaną kolejną szansę na wykonanie ważnych badań profilaktycznych, tym bardziej, że nasz szpital stara się brać udział we wszystkich dostępnych i bezpłatnych dla pacjentów programach badań przesiewowych. Przypomnę, że wcześniej PCM prowadziło badania przesiewowe w kierunku m.in. wykrycia raka jelita grubego, retinopatii cukrzycowej czy raka piersi oraz badania przesiewowe w kierunku wykrycia osteoporozy - wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM.  

Bezpłatne badania USG auorty brzusznej dla mężczyzn. Jak się zapisać?

Badania, które są finansowanie z funduszy regionalnych Unii Europejskiej odbędą się 21 marca w poradni kardiologicznej w pleszewskim szpitalu przy ul. Poznańskiej 125 A. 

Chętni panowie nie potrzebują skierowania od lekarza rodzinnego.

Zapisywać się można telefonicznie dzwoniąc pod numer 503 075 095  lub mailowo:zdrowaaorta@arterieart.com (należy podać imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego, PESEL, miejscowość wykonywanego badania).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy