Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dziś (4 stycznia) w Pleszewie – podobnie jak ma to miejsce w miejscowościach w całej Polsce – konferencję prasową dotyczącą „10. rocznicy wprowadzenia przez rząd PO i PSL podwyższonego wieku emerytalnego”.
Konferencja PiS w Pleszewie w sprawie emerytur
- Robimy to, ponieważ przedstawiciele PO i PSL tworzą dziś taką retorykę, by nikt o tym nie pamiętał. Tymczasem to właśnie oni 10 lat temu wypowiadali swoistą wojnę społeczną – czyli podniesienie wieku emerytalnego – mówił dziś w Pleszewie poseł PiS, Piotr Kaleta.
Posłowie nie ukrywali, że dzisiejsza konferencja jest częścią trwającej kampanii wyborczej.
- Opozycja chciałaby, żeby tego nie pamiętać, ale zbliżają się wybory i chcemy przypomnieć Polakom, by pamiętali, z kim mają do czynienia - mówił poseł Piotr Kaleta.
Jak dodawał przy tym, jedną z pierwszych decyzji PiS po dojściu do władzy było z kolei odwrócenie skutków tej reformy - i obniżenie wieku emerytalnego.
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości na tym jednak nie poprzestał, ale poprawił jakość życia seniorów generalnie – choćby poprzez rewaloryzację rent i emerytur, wprowadzenie 13. i 14. emerytury, czy darmowe leki 75+ - wyliczał dziś poseł.
Będą spotkania z mieszkańcami podczas kampanii wyborczej
Jak dodawał przy tym, w tym roku przedstawiciele PiS mają w planie organizację wielu bezpośrednich spotkań z wyborcami - także w powiecie pleszewskim.
- Będziemy też pytać na nich Polaków: czy chcą powrotu ludzi nierzetelnych, nieuczciwych? Obiecywali wcześniej, że nic przy kwestiach emerytalnych grzebać nie będą. Chcemy pokazać to ogromne ryzyko - gdyby do władzy powrócili - mówił dziś w Pleszewie Piotr Kaleta.
Obecny dziś także na konferencji poseł Tomasz Ławniczak, omawiając sprawę, podawał także konkretne liczby.
– Gdyby w powiecie pleszewskim była w tej chwili wdrażana ta sama reforma, co ta wprowadzana przez rząd Donalda Tuska - to w okresie przejściowym pracowałyby dłużej 993 panie, a gdyby ustawa weszła już w pełni – do 67 lat - wówczas tych pań pracowałoby 3.380. Z kolei w przypadku mężczyzn w przypadku wejścia ustawy wciąż z emerytury nie mogłoby skorzystać 1.103 mężczyzn – wyliczał Tomasz Ławniczak, dodając, że obniżenie wieku emerytalnego przez PiS, wyszło naprzeciw oczekiwaniom ich wyborców.
Jak dodawał, obniżenie wieku emerytalnego dawało jednak też możliwość wyboru.
- To nie tylko „socjal”, bo każdy człowiek w wieku emerytalnym ma pozostawione prawo wyboru – może, ale nie musi przejść wcześniej na emeryturę. Każdy może sobie policzyć - co mu się bardziej opłaca - dodaje Ławniczak.
Jak zaznaczał ponadto, pozostawienie obniżonego wieku emerytalnego - to jedna z kluczowych kwestii dla PiS.
- Będziemy tego strzegli i mocno pilnowali - mówił dziś w Pleszewie poseł Tomasz Ławniczak.
Podczas konferencji PiS w Pleszewie omawiano także inne kwestie. Wśród nich m.in. sprawę możliwego nowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Pleszew.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.