Reklama

Rokutów – Turowy – Bogusławice. Droga inne niż wszystkie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 23 kwi 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Masakra, katastrofa, tragedia – tak najczęściej mieszkańcy opisują stan powiatówki Rokutów – Turowy - Bogusławice. I rzeczywiście trudno się z nimi nie zgodzić. Bo droga ta to prawdziwy tor przeszkód.

Od lat mieszkańcy walczą o budowę nowej drogi na odcinku  Rokutów – Turowy – Bogusławice. Trasa doczekała się nawet specjalnego profilu w mediach społecznościowych i nazwana została przez miejscowych i kierowców "drogą inną niż wszystkie". 

Ludzie nie ustąpią w sprawie drogi Rokutów - Bogusławice

Ludzie mówią, że nie ustępią w walce i są bardzo zdeterminowani. Świadczy o tym chociażby ostatnia petycja, która trafiła w tej sprawie m.in. do wójta Gołuchowa. Pod pismem podpisało się ponad 100 osób.

- Nawierzchnia jest w katastrofalnym stanie i z miesiąca na miesiąc sytuacja się pogarsza. Niezliczone wyrwy i koleiny stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego – piszą ludzie.

Drogia Rokutów - Bogusławice. Trzeba rozmawiać 

Tematem - choć to droga powiatowa – zajęli się też ostatnio gołuchowscy radni.

- Może trzeba się zastanowić nad budową drogi w odcinkach. Od Bogusławic, tam gdzie są zabudowania, jest około 500 metrów. To mogłoby być jakieś wyjście z tej sytuacji. Musimy rozmawiać z Zarządem Dróg Powiatowych – proponował Tomasz Ciesielski.

W podobnym tonie wypowiadał się też Tomasz Pawlak.

- Z tego co wiem, to w ostatnich dniach nawierzchnia została uzupełniona. Tłuczeń nie jest sypany tak na darmo, on stanowi dobry podkład pod asfalt. Przy tworzeniu kolejnych budżetów trzeba do tego wrócić - mówił przewodniczący gołuchowskiej rady . 

Nie przewidują budowy w tym roku

W tegorocznym budżecie powiatu pleszewskiego środków na ten cel nie przewidziano.

-  Plany inwestycyjne powiatu na ten rok nie przewidują budowy drogi Bogusławice - Turowy - Rokutów. Brak środków w budżecie na ten cel. Ta sprawa co jakiś czas jest podnoszona przez mieszkańców. Delegacja wsi była kiedyś z tym postulatem na sesji Rady Powiatu w Pleszewie – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie. 

I dodaje, że samorząd powiatowy zdaje sobie sprawę, jak ważna jest to trasa dla mieszkańców Turowów czy Rokutowa. 

- Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że w strukturze komunikacyjnej i transportowej powiatu jest to droga o znaczeniu jedynie lokalnym. Ponadto w pierwszej kolejności remontowane są drogi o zdewastowanej nawierzchni bitumicznej – tłumaczy rzecznik. 

Profilują i równają

Droga w Turowach – jak tłumaczy rzecznik starostwa - co roku jest wyrównywana i profilowana przy użyciu ciężkiego sprzętu. 

- W tym roku roboty zostały już wykonane pod koniec marca m.in. nawieziono 120 ton tłucznia, aby utwardzić drogę – wskazuje Tomasz Wojtala.

Przypomina również, że stosunkowo niedawno, bo w roku 2018 Zarząd Dróg Powiatowych wybudował odcinek 515 metrów o nawierzchni bitumicznej w Rokutowie do końca obszaru zabudowanego.

- W ubiegłym roku została położona nakładka asfaltowa 450 metrów na drodze powiatowej nr 4342P Brzezie - Janków w Bogusławicach, właśnie w obrębie skrzyżowania na Turowy. Natomiast w tym roku planujemy położenie nowej nakładki asfaltowej przy pobliskim moście w Bogusławiu za cenę 100.000 zł - wylicza rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Pleszewie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy