Reklama

Rozpoczęli semestr w Gminnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gołuchowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słuchacze Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie zainaugurowali dziś nowy semestr. Będą aktywnie spędzać nadchodzące miesiące.

Seniorzy spotkali się po wakacjach, chociaż dla niektórych okres międzysemestralny obfitował w wiele aktywności. Opowiedziała o tym prezes zarządu uniwersytetu Halina Krzyżak. Pomiędzy czerwcem a październikiem studenci brali udział w występie teatralnym, przeglądach muzycznych oraz licznych wyjazdach – m. in. do Oleśnicy i Kępna.

- Usłyszałam ostatnio w filmie „Ania z Zielonego Wzgórza” takie powiedzenie: „Nie ważne, co świat ci może dać, ważne jest, co ty możesz dać światu”. Myślę, że ono będzie nam przyświecać przy kolejnych działaniach – zwróciła się do zebranych Halina Krzyżaniak i oficjalnie rozpoczęła inaugurację nowego roku akademickiego. 

Na rozpoczęcie przybyli słuchacze i słuchaczki uniwersytetu oraz goście – m.in. zastępca wójta gminy Gołuchów Krystyna Kubiak, sekretarz gminy Tatiana Stefaniak, dyrektor biblioteki publicznej w Gołuchowie Elżbieta Kłakulak oraz dyrektor gołuchowskiego centrum kultury „Zamek” Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak.   

- Chciałabym złożyć państwu życzenia, aby ten kolejny semestr był bardzo dobrym czasem, abyście cieszyli się chwilą i możliwością spotkania się tutaj, bycia razem, realizowania swoich planów i pasji – powiedziała zastępca wójta. 

Dyplomy, wspólne czytanie i śpiewy

Po przywitaniu zebranych wręczono podziękowania dla przyjaciół uniwersytetu oraz kierowników działających w nim sekcji. Studenci, którzy w lipcu brali udział w spektaklu „Pan_na Gołuchowie” otrzymali też pamiątkowe albumy. 

Przy okazji rozpoczęcia uniwersytet włączył się w akcję Narodowego Czytania. Studentom przypomniana została biografia Adama Mickiewicza, a potem zebrani wspólnie odczytali balladę wieszcza - „Powrót taty”. Wiersz ze swojego tomiku poezji przeczytał też Zdzisław Jędraszek – aktywny członek uniwersytetu. Dla zgromadzonych zaśpiewał z kolei Wojciech Walczak – wokalista ceniony nie tylko przez kolegów i koleżanki z zajęć, bo dostrzeżony również na okolicznych przeglądach muzycznych- m.in. w Jarocinie. 

To już 22. semestr

Po rozpoczynającym się właśnie 22. semestrze, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie będzie mógł podsumować niemalże 11 lat swojej działalności. To był okres pełen ważnych przedsięwzięć i niezapomnianych chwil dla tworzących go osób. Ale seniorzy nie mają zamiaru zwalniać tempa. Wiele dobrego czeka na nich w nadchodzącym roku akademickim. 

Poza zajęciami w ramach działających dotychczas sekcji studenci będą mogli w najbliższym czasie wziąć udział w konferencji wyjazdowej pod tytułem „Bezpieczeństwo seniorów” czy warsztatach z tworzenia makram. Uniwersytet będzie też kontynuował cykl wycieczek organizowanych pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”, którego celem jest zwiedzanie okolicznych miast. Dlatego jeszcze w październiku seniorzy wybiorą się na wycieczkę do Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy