Reklama

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie świętował jubileusz [DUŻO ZDJĘĆ]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie świętował jubileusz 10-lecia powstania. To była piękna uroczystość.

Historia Uniwersytetu III Wieku sięga roku 2012. Pomysłodawcami i założycielami byli Halina Krzyżak i Wacław Majchrzak.

– Pamiętam to spotkanie w którym były sugestie, że może gołuchowscy seniorzy dołączą do UTW w Pleszewie. Powiedziałem wtedy, a dlaczego nie stworzyć samodzielnej organizacji. Przecież u nas w Gołuchowie jest wielu seniorów – wspominał podczas jubileuszu wójt Gołuchowa, Marek Zdunek. 

Ostatecznie UTW zaczął działać 12 marca 2012 roku, równolegle powstało w Gołuchowie Stowarzyszenie „Senior XXI”. Po kilku miesiącach organizacje połączyły siły i dziś działają wspólnie.

UTW Gołuchów. Prężnie działają 

UTW w Gołuchowie to bardzo prężna organizacja, świadczą o tym liczby. Pierwsza inaugurację rozpoczynało 57 słuchaczy, dziś jest ich już 129.

Uniwersytet od początku stawia na aktywizowanie seniorów, stworzenie im warunków do aktywnego udziału w życiu społecznym, zapewnienie rozwoju psychoruchowego i poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin. I wychodzi im to rzeczywiście znakomicie. Świadczą o tym chociażby działające prężnie w ramach UTW sekcje: malarska, językowa, rękodzielnicza, fotograficzna czy gimnastyczna.

Przed pandemią funkcjonowała również Akademia Żaka, która narodziła się z potrzeby dzielenia się umiejętnościami i doświadczeniami z młodymi ludźmi. W jej ramach prowadzone było pogotowie matematyczne, robótki praktyczne czy zajęcia z gry na harmonijce ustnej.

W każdy czwartek odbywają się wykłady, w których uczestniczą wszyscy studenci. 

- Jesteśmy tutaj wszyscy jak rodzina, grupa przyjaciół. 10 lat wydaje się, że to bardzo dużo, nam się jednak wydaje jakbyśmy zakładali nasz Uniwersytet wczoraj – mówiła Halina Krzyżak, prezes organizacji. 

Jubileusz UTW w Gołuchowie 

Uroczystość z okazji jubileuszu upłynęła na wspomnieniach, gratulacjach i życzeniach. Wzięło w niej udział wielu gości – przyjaciół gołuchowskich seniorów. 

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w procesie tworzenia Uniwersytetu. Przez lata on się wspaniale rozwinął. Życzę wam, abyście jeszcze długo cieszyli się wspólną obecnością na kolejnych wykładach, abyście byli dumni z tego, co udaje wam się osiągnąć - mówił wójt Marek Zdunek.

UTW w Gołuchowie to nie tylko wykłady i sekcje, ale przede wszystkim pełni pasji seniorzy. Jubileusz był okazją do zaprezentowania ich talentów. Dla zebranych wystąpił zespół „Trio” i Stanisław Podymski. Zorganizowano wystawę prac sekcji malarskiej, prezentowano arcydzieła sekcji rękodzieła, czytano też wiersze autorstwa Zdzisława Jędraszka, który wydał już dwa tomiki poezji. Na koniec nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci urodzinowego tortu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy