Reklama

Sołtysi i przewodniczący zarządu miasta z Chocza z odznaczeniem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech przedstawicieli sołectw z powiatu pleszewskiego zostało odznaczonych odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” w ramach tegorocznych obchodów Dnia Sołtysa w Kaliszu i Stawiszynie.

W sobotę, 11 marca w powiecie kaliskim już po raz siódmy odbyły się regionalne obchody Dnia Sołtysa. Na zaproszenie wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, biskupa kaliskiego Damiana Bryla, prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego oraz burmistrza Stawiszyna Grzegorza Kaczmarka do Kalisza przyjechało ok. 500 sołtysów. Najpierw wzięli udział tradycyjnej w pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa, gdzie odbyła się uroczysta msza św. Po niej przybyłe delegacje udały się przed pomnik Jana Pawła II, gdzie złożyły kwiaty.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele naszego powiatu, w tym sołtysi z naszych gmin. W sanktuarium, a potem na placu wystąpiła orkiestra z Gminnego Centrum Kultury w Choczu

- Przygrywała nasza orkiestra, więc podczas uroczystości towarzyszyły nam dodatkowe emocje – mówi obecna w Kaliszu Arleta Ogrodowicz, sołtys Kuźni

Obchody tradycyjnie przeniosły się do Stawiszyna. W tamtejszej hali widowiskowo – sportowej przy szkole podstawowej rozstrzygnięty został etap wojewódzki konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Zwyciężyło sołectwo Klonówiec z gminy Lipno w powiecie leszczyńskim, drugie miejsce zajęło sołectwo Krzyszkowo z gminy Rokietnica w powiecie poznańskim, a trzecie - sołectwo Huta Szklana z gminy Krzyż Wielkopolski w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. 

Poza konkursem wręczono odznaki honorowe wybranym sołtysom z regionu. Tutaj docenieni zostali i nasi przedstawiciele.

Odznaki dla sołtysów z Chocza

Odznaka honorowa „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” to najwyższe honorowe wyróżnienie regionalne. Jest wyrazem uznania dla instytucji państwowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji społecznych, organizacji zawodowych, osób fizycznych czy prawnych, które przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego, naukowego oraz społecznego rozwoju województwa wielkopolskiego. 

W Stawiszynie, 11 marca, odznaki odebrało trzech przedstawicieli gminy Chocz: sołtys Arleta Ogrodowicz (Kuźnia), sołtys Monika Górska (Niniew) oraz przewodniczący zarządu miasta Taduesz Lewicz (Chocz).

"To miła niespodzianka"

Co mówią o przyznanych im odznaczeniach?  

- Jestem zaszczycona. To bardzo miłe wyróżnienie. Jak mówił wicewojewoda – najwyższe na poziomie województwa – komentuje Arleta Ogrodowicz, która jest sołtysem Kuźni od 2011 roku.  

- Byłam zaskoczona. Mimo, że wiedziałam, że urząd zgłosił trzy sołectwa, myślałam że wyróżniony zostanie jeden sołtys – mówi Monika Górska, sołtys Niniewa. Ona przewodniczy swojej wsi od 2017 roku.  

Radości nie ukrywa też Tadeusz Lewicz, który osiem lat temu został sołtysem Chocza. Od czterech lat – ze względu na przyznane miejscowości prawa miejskie – jest przewodniczącym zarządu miasta.   

- To miła niespodzianka, która motywuje. Na pewno będzie prowadziła do większego zaangażowania – zapewnia Tadeusz Lewicz.

Dla sołtysów z gminy Chocz wyjazdy do Kalisza i Stawiszyna to już tradycja. Licznie wybrali się tam i w tym roku, wraz z burmistrzem Chocza Marianem Wielgosikiem i zastępcą burmistrza – Magdaleną Marciniak. Poza częścią oficjalną wysłuchali m.in. występu grupy Stawiszynianki i obejrzeli kabaret. Był też czas na poczęstunek i rozmowy z pozostałymi gośćmi wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości autorstwa Ireneusza Czajczyńskiego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy