Reklama

Startują zebrania wiejskie w Mieście i Gminie Pleszew [TERMINY]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przerwie w roku 2021 - spowodowanym pandemią - wracają zebrania wiejskie oraz osiedlowe w Mieście i Gminie Pleszew. Spotkania na wsiach zaplanowano w marcu.

Zebrania sołeckie i osiedlowe w Mieście i Gminie Pleszew

Zebrania osiedlowe i sołeckie w Mieście i Gminie Pleszew to stała część początku każdego roku. Mieszkańcy wszystkich wsi na terenie gminy oraz mieszkańcy wszystkich osiedli w Pleszewie mogą podczas zebrania nie tylko wysłuchać tradycyjnego „sprawozdania” burmistrza z minionego roku, ale również przedstawić swoje problemy, z którymi borykają się na co dzień.

A tych, jak wiadomo, nie brakuje. A to dziura w drodze, a to kłopoty z wywozem śmieci czy prośby o – mniejsze lub większe – inwestycje na danej wsi czy osiedlu. Frekwencja w minionych latach bywała różna – na niektóre spotkania przychodziły setki osób, inne odbywały się w skromnym gronie.

Nowa formuła zebrań osiedlowych i sołeckich w Mieście i Gminie Pleszew

Przypomnijmy: w roku 2020 zebrania sołeckie i osiedlowe Mieście i Gminie Pleszew po raz pierwszy odbyły się w nieco innej formie.

Jak tłumaczył burmistrz Arkadiusz Ptak, wiele poruszanych na zebraniach kwestii - zwłaszcza w przypadku osiedli - powtarzało się, bo dotyczyły generalnie całego miasta. W związku z tym postanowiono wówczas połączyć niektóre zebrania osiedlowe.

Ponadto w przypadku spotkań na wsiach -  zdecydowano się na organizację kilku w ciągu jednego dnia - co ostatecznie skróciło czas organizacji wszystkich do ok. dwóch tygodni.

Wracają zebrania wiejskie w Mieście i Gminie Pleszew

Przypomnijmy: w roku 2021 zebrania wiejskie i osiedlowe nie odbyły się - odwołano je z powodu pandemii. W tym roku, jak informuje burmistrz, zebrania odbędą się.

- Od 14 marca zaczynamy zebrania wiejskie. Osiedlowe chcemy ustalić po nich - informuje burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak dodaje, w tym roku formuła spotkań będzie taka sama jak w roku 2020.

- Terminy wskazane przez nas, żeby odbyły się w jak najkrótszym czasie - mówi burmistrz.

LISTĘ ZAPLANOWANYCH SPOTKAŃ NA WSIACH WRAZ Z TERMINAMI ZNAJDZIECIE W GALERII ZDJĘĆ - W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ MIEJSCOWOŚCI

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy