Reklama

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie. Wielka akcja na rynku, w szkołach i przedszkolach

Opublikowano: ndz, 17 paź 2021 09:00
Autor:

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie. Wielka akcja na rynku, w szkołach i przedszkolach - Zdjęcie główne

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie. Będzie duża akcja na Rynku i w szkołach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To akcja na miarę naszego życia. Niemal 4 tys. pleszewskich przedszkolaków i uczniów w jednym czasie podejmie się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach! A wszystko w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie

Z inicjatywą wyszli ratownicy medyczni, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

W przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie pleszewskich szkół podstawowych oraz przedszkolaki. 18 października punktualnie w samo południe odbędzie się wielka resuscytacja pod okiem ratowników medycznych.

To będzie przedsięwzięcie na naprawdę dużą skalę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji, jest to cenna wiedza, którą każdy z nas powinien posiadać  - mówi ratownik medyczny Domnik Kołaski. 

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie. Będzie 17 stanowisk

Na pleszewskim Rynku na 17 przygotowanych stanowiskach akcję przywracania czynności serca będą przeprowadzać uczniowie wszystkich klas ósmych oraz dwie grupy przedszkolne.

Pozostali uczniowie będą ćwiczyć w szkołach i placówkach, w swoich salach gimnastycznych, na korytarzach i innych miejscach zorganizowanych przez dyrektorów. Najważniejsze, że wszyscy razem i w tym samych czasie! Całość potrwa pół godziny.

- Na pleszewskim Rynku będzie punkt dowodzenia akcją. Będą ratownicy medyczni, którzy przeprowadzą całą procedurę. Każdy uczeń będzie mógł przećwiczyć ratowanie życia ludzkiego zmieniając się co 30 sekund. Najważniejsze, by wyrobić w sobie odruch ratowania ludzkiego życia i nie bać się podjąć działań. Przedszkolaki na przykład będą ćwiczyć na… misiach, co na ich etapie rozwoju będzie na pewno efektywne  – informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego ratusza.

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca w Pleszewie. Wręczą defibrylatory

Organizatorzy zapraszają także na Rynek wszystkich mieszkańców, którzy o godz. 12.30 pod okiem ratowników mogą poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. To będzie wyjątkowa akcja na skalę całego kraju!

ZOBACZ WIDEO:

 

Podczas akcji wręczone zostaną defibrylatory AED, które zakupiła firma FAMOT Pleszew. Trafią one do trzech placówek w gminie Pleszew – do szkół w Taczanowie Drugim, Lenartowicach i przedszkola w Marszewie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy