Reklama

Uwaga kierowcy! Fotoradar w Kościelnej Wsi już działa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga kierowcy! Fotoradar w Kościelnej Wsi już działa - Zdjęcie główne

Niezależni dla Gminy Gołuchów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 12 na trasie Kalisz –Pleszew powinni mieć się na baczności. Fotoradar w Kościelnej Wsi już działa. Prędkość na tym odcinku została ograniczona do 70 km/h.

Fotoradar na krajowej 12 w Kościelnej Wsi zamontowano we wrześniu ubiegłego roku. Przez wiele miesięcy nie był jednak uruchamiany. Dlaczego?

– Jest to uzależnione od prac dostawców energii – informowali nas wówczas przedstawiciele wydziału komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. Dostawcą energii i wykonaniem przyłącza zajmowała się Energa Operator.

Od kilku dni fotoradar w Kościelnej Wsi w gminie Gołuchów jest już aktywny. Urządzenie zostało podłączone do sieci energetycznej i włączony w tryb rejestracji. Prędkość na tym odcinku została ograniczona do 70 km/h.

Dlaczego fotoradar zamontowano akurat w tym miejscu? Na zlecenie CANARD wykonana została wcześniej analiza stanu bezpieczeństwa ruchu, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych. 

- Instytut opracował wykaz miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których w pierwszej kolejności powinny zostać zainstalowane urządzenia rejestrujące. Przy wyborze lokalizacji weryfikowano obecność potencjalnych źródeł zagrożeń i czynników zwiększających prawdopodobieństwo wypadku – informowali wcześniej przedstawiciele Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Odmienne zdanie w tym temacie mieli niektórzy kierowcy.

– W tym miejscu droga jest prosta. W pobliżu nie ma zagęszczenia budynków – dziwił się jeden z naszych internautów. 

Fotoradar w Kościelnej Wsi – jest już drugim tego typu urządzeniem w gminie. Podobne urządzenie od kilku lat wyłapuje już kierowców na wysokości GOTiS w Gołuchowie. Tylko w ubiegłym roku zarejestrował 1298 naruszeń przepisów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy