Przypomnijmy- to druga w ostatnich miesiącach tak duża inwestycja budowlano-remontowa placówki, bowiem lada moment do użytku zostanie oddany Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i położniczo-ginekologiczny. Koszt robót to 14 mln zł.
Oddział hematologiczny w pleszewskim szpitalu
Teraz przyszedł czas na oddział hematologiczny. Zakres planowanych prac jest spory i obejmuje roboty budowlane, sanitarne i elektroinstalacyjne. W ich zakres wchodzi nie tylko stawianie fundamentów, murów i stropów, ale także wyburzanie ścian, demontaż okien i drzwi oraz przygotowanie instalacji sanitarnej i elektrycznej.
-Rozbudowa i przebudowa to konieczność, szpital bowiem posiada pełnoprofilowy oddział hematologii i w związku z tym zauważamy systematyczny wzrost zapotrzebowania pacjentów na świadczenia hematologiczne. Trzeba dodać, że oddział hematologii zajmuje się układem krwiotwórczym i schorzeniami związanymi z krwią. To tam leczy się między innymi nowotwory krwi i układu limfatycznego. A tych z roku na rok przybywa - tłumaczy powód inwestycji Błażej Górczyński, prezes PCM.
Zanim jednak firma, która wygra przetarg będzie mogła rozpocząć prace - musi też podjąć się demontażu między innymi starej instalacji elektrycznej, starej instalacji sanitarnej wraz z urządzeniami. Z obiektu muszą też zniknąć stare grzejniki, których jest sporo.
Po generalnej rozbudowie i modernizacji na oddziale pojawi się więcej jednoosobowych sal przeznaczonych do izolowania pacjentów z chorobami hematologicznymi, którzy są bardzo wrażliwi na wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy mogące poważnie zaszkodzić ich zdrowiu i życiu.
Rozbudowa będzie prowadzona w pustych pomieszczeniach pozostałych po przeniesionym laboratorium, które znajdowało się na pierwszej kondygnacji szpitala.
- To ekonomiczne rozwiązanie, pozwoli bowiem na stworzenie dodatkowych sal dla pacjentów na oddziale rehabilitacji kardiologicznej oraz dodatkowe pomieszczenia dla administracji. Te mają powstać na niższej kondygnacji przekonują władze pleszewskiego szpitala.