Reklama

Warsztaty w gospodarstwie Lawenda 4 You [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Warsztaty dla każdego” pod takim hasłem zajęcia dla mieszkańców zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki.

Wyjazdowe warsztaty lawendowe dla trzech grup wiekowych: młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów  zorganizowało  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki.  

W ramach projketu odbyły się trzy spotkania w gospodarstwie Lawenda 4You  w miejscowości Folusz k. Pleszewa.

Uczestnicy projektu poznali podstawowe zagadnienia związane z uprawą lawendy. Gospodarze, czyli państwo Madalińscy opowiadali o podstawowych odmianach, a także o jej walorach zdrowotnych oraz możliwościach wykorzystania w życiu codziennym. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał też sadzonkę tej niezwykłej rośliny. 

Podczas drugiego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, co można zrobić z lawendy i do czego można ją wykorzystać. I tak wykonano przepiękne mydełka, pachnące zawieszki z wtopionymi suszonymi kwiatami  i nie tylko. Trzecie spotkanie poświęcone było zbiorom lawendy. Była to przede wszystkim nauka prawidłowego formowania i cięcia kwiatów. 

Warsztaty Lawendowe zrealizowane zostały w ramach zadania pn. "Warsztaty dla Każdego" organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Gizałki. Projekt został dofinansowany z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich . 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy