Reklama

Wyłoniono kandydata na nowego dyrektora szkoły w Marszewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyłoniono kandydata na nowego dyrektora szkoły w Marszewie - Zdjęcie główne

Trzy oferty wpłynęły w ramach konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy osoby zgłosiły się konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Komisja konkursowa wyłoniła kandydata na to stanowisko - została nim obecna wicedyrektor, Iwona Pera.

W połowie stycznia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ogłosiło nabór wniosków w ramach konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

Pierwszy konkurs w roku 2022 na dyrektora szkoły w Marszewie nie przyniósł rozstrzygnięcia

Przypomnijmy: po raz pierwszy konkurs na dyrektora marszewskiej szkoły ogłoszono w ubiegłym roku. Wówczas zakończył się on jednak "remisem" - obecna wieloletnia dyrektorka szkoły, Grażyna Borkowska, otrzymała bowiem taką samą ilość punktów jak Izabela Nowaczyk (z Wyższej Szkoły Pedagogiczno - Technicznej w Koninie).

W związku z tym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który od kilku lat jest organem prowadzącym placówki w Marszewie podjął decyzję o dyrektorskiej nominacji dla Grażyny Borkowskiej – jednak tylko na kolejne 10 miesięcy. Pisaliśmy o tym szerzej w lipcu 2022 roku:

Konkurs na dyrektora szkoły w Marszewie - wyłoniono kandydata

Nabór do nowego konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie ogłoszono oficjalnie w połowie stycznia. 

Jak się dowiedzieliśmy, sam konkurs przeprowadzono z kolei 21 lutego. I - jak informuje "Życie Pleszewa" ministerstwo, udało się wyłonić kandydata.

- MRiRW uprzejmie informuje, że konkurs odbył się 21 lutego 2023 r. W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęły 3 oferty. Komisja konkursowa powołana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w głosowaniu tajnym wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Została nim pani Iwona Agnieszka Pera - komentuje "Życiu Pleszewa" - Dariusz Mamiński z Wydziału Prasowego Departamentu Komunikacji i Promocji w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wicedyrektorka Iwona Pera została kandydatem na stanowisko dyrektora szkoły w Marszewie

Przypomnijmy: Iwona Pera to wicedyrektorka szkoły w Marszewie. Funkcję tę pełni już od kilkunastu lat, z samą szkołą związana jest z kolei niemal od początku swojej kariery zawodowej.

Jak mówi dziś w rozmowie z "Życiem Pleszewa", na razie nie są jednak jeszcze znane żadne szczegóły - m.in. odnośnie ewentualnego terminu oficjalnego objęcia stanowiska, stąd za wcześnie na komentarze w sprawie przyszłości. 

Przypomnijmy: wspomniana procedura konkursowa, mimo wyłonienia kandydata, cały czas bowiem trwa, konkurs zostanie oficjalnie zakończony dopiero po oficjalnej nominacji z rąk ministra.

Prawdopodobnie jednak Iwona Pera może objąć swoje obowiązki w czerwcu, kiedy na emeryturę może przejść obecna dyrektorka Grażyna Borkowska - wówczas także upływa termin 10 miesięcy od wcześniejszej nominacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy