PROTON A-KLASA. Mamy lidera i wicelidera! Zwycięstwo Lasu Kuczków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Prosna Chocz i Gladiatorzy Pieruszyce znaleźli się na czele A-klasowej tabeli! Pierwsze zwycięstwo odniósł Las Kuczków, a Czarni Dobrzyca z trudnego terenu wywieźli jeden punkt. Oby tak dalej.

Czarni Wierzbno – Czarni Dobrzyca 1:1

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy kilka razy zagrozili dobrzyckiej bramce. Najbliżej powodzenia był Krystian Klimek, po którego uderzeniu piłka obiła słupek. Po przerwie do głosu doszli dobrzyczanie. Zaowocowało to golem Piotra Wleklińskiego, któremu asystował Gracjan Kowalski. Miejscowi wyrównali po rzucie wolnym. Rafał Szulc dorzucił piłkę w pole karne, a Kacper Skoczylas pokonał głową Mateusza Matłokę. Dobrzycki bramkarz uratował remis w doliczonym czasie gry, kiedy to wygrał w sytuacji „jeden na jeden” z Damianem Walosczykiem.

Grom Golina – Gladiatorzy Pieruszyce 2:4

Gladiatorzy bez większych problemów pokonali outsidera A-klasy, po godzinie gry z małym okładem prowadząc już 4:0. Rozpoczął Mateusz Skowroński, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i ładnym lobem pokonał bramkarza Gromu. Kolejne gole strzelali Albin Marciniak i Jeremiasz Łagodzki, a Brajan Jujka uderzeniem z dystansu praktycznie zamknął mecz. Trener Łukasz Orszulak dokonał aż siedmiu zmian, gra w końcówce już się nie kleiła, co skrzętnie miejscowi wykorzystali. Dwie bramki Krzysztofa Gładczaka spowodowały małą kosmetykę wyniku. Pieruszyczanie zostali wiceliderami grupy 8 A-klasy.

Las Kuczków – Korona/Pogoń Stawiszyn 2:0

Las odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, dodajmy – całkowicie zasłużenie. Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Patryk Michnik. W pierwszym przypadku powstrzymał go były bramkarz LKS-u II, Oskar Pawłowski, a w drugim – słupek. Wynik otworzył zaraz po przerwie Paweł Duczmal, który skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego Norberta Ceglarka. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Na wszelki wypadek poprawił jeszcze głową Błażej Szczepański. Kuczkowianie marnowali kolejne bramkowe okazje, aż nadeszła 90. minuta i wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Piotr Maciejewski ustalił wynik meczu.

Prosna Chocz – Sokoły Droszew 4:0

Prosna Chocz liderem A-klasy! Choczanie jako jedyni nie stracili punktu w rozgrywkach, tym razem odprawiając z kwitkiem zespół z Droszewa. Ostre strzelanie zainaugurował Marcin Brzeziński, który skorzystał z dośrodkowania Szymona Wachowiaka. Asystent przy pierwszym golu po indywidualnej akcji podwyższył na 2:0. Do przerwy było 3:0. Kamil Adamkiewicz zacentrował piłkę z rzutu rożnego, a Marcin Brzeziński pokonał głową bramkarza przyjezdnych. Wynik pojedynku ustalił Szymon Wachowiak, wykorzystując błąd droszewskiego obrońcy.