Reklama

Jak wypadły licea i technika z powiatu pleszewskiego w rankingu Perspektyw 2022?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wypadły licea i technika z powiatu pleszewskiego w rankingu Perspektyw 2022? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magazyn edukacyjny Perspektywy opublikował już tegoroczny ranking najlepszych liceów i techników. Jak wypadły w nim placówki z powiatu pleszewskiego? 

 W tym roku ranking najlepszych liceów i techników magazynu edukacyjnego Perspektywy stworzono po raz 25. W tym celu przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745) z całego kraju.

Brano pod uwagę tylko te placówki, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników. 

Za to przy ustalaniu miejsca w rankingu liczyły się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, dodatkowych oraz osiągnięcia w olimpiadach (a także wyniki egzaminu zawodowego w przypadku techników). 

Najlepsze szkoły w kraju i województwie

Ranking ma pomóc uczniom i ich rodzicom, w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Co wynika z jego tegorocznej odsłony? 

Na szczycie zestawienia najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju znalazło się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a najlepszych techników - Technikum Mechatroniczne z Zespołu Szkół Licealnych i Techniczych nr 1 w Warszawie.

Za to w samym województwie wielkopolskim na podium znalazły się odpowiednio II LO im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji z Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. 

Które licea i technika z powiatu pleszewskiego są najlepsze?

Na liście najlepszych placówek znalazły się też szkoły z powiatu pleszewskiego. W rankingu ogólnopolskim, w którym uwzględniono licea, 524 miejsce zajęło I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie, a 597 – Niepubliczne LO w Pleszewie. W skali województwa ta pierwsza placówka uplasowała się na 50 miejscu, a druga - 56. Obydwóm przyznano odznakę jakości - „brązową tarczę”.

Co o wynikach mówią dyrektorzy naszych ogólniaków? 

- Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w tym rankingu ponownie. Pojawiamy się w nim już od kilku lat. To znaczące dla nas wyróżnienie – skomentowała pozycję Niepublicznego LO jego dyrektor - Marta Mandziuk. 

W opinii dyrekcji, uzyskane pozycje potwierdzają jakość kształcenia w ich placówkach, a także - są efektem pracy wielu osób.

- Cieszymy się bardzo z zajętego 50. miejsca w Wielkopolsce. Wynik nie jest dla nas zaskoczeniem, spodziewaliśmy się zdobycia brązowej tarczy (niewiele zabrakło nam do srebrnej), ponieważ dokładnie analizujemy wyniki matur oraz aktywność uczniów w olimpiadach. Ten niewątpliwy sukces to głównie efekt pracy ubiegłorocznych maturzystów, nauczycieli i wsparcia ze strony rodzin. Korzystając z okazji - pragnę im za to podziękować – powiedziała Lilla Deleszkiewicz, dyrektor I LO w Pleszewie.

Jeśli chodzi zaś o technika – w rankingu tych najlepszych w kraju nie znalazły się żadne szkoły z naszego powiatu. Za to w samej Wielkopolsce na 87 miejscu uplasował się Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy