Reklama

Reklama

Pleszew. Jak zarejestrować się na szczepienia przeciw koronawirusowi?

Opublikowano: czw, 14 sty 2021 17:56
Autor:

Pleszew. Jak zarejestrować się na szczepienia przeciw koronawirusowi? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus 15 stycznia w całej Polsce ruszają rejestracje na szczepienia przeciwko koronawirusowi. W Pleszewie osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko Covid-19 będą mogły skorzystać ze specjalnego transportu. Poza rejestracją seniorów - od 15 stycznia wszyscy chętni mogą ponadto zgłosić - przez internet - chęć szczepienia. Gdy ruszy ich kolej - zostaną powiadomieni o terminie mailem.

Reklama

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia - ruszy z kolei rejestracja na szczepienia dla kolejnej grupy osób - które skończyły 70 lat.

Warto jednak zaznaczyć, że już od 15 stycznia wszyscy chętni - od 18. do 69. roku życia - mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Odbywać się to będzie poprzez wypełnienie krótkiego formularza w internecie.

Koronawirus. Kiedy ruszają szczepienia dla seniorów?

Zgodnie z rządowym harmonogramem szczepień w pierwszej kolejności odbywają się rejestracje na szczepienia dla osób starszych. 

Na konkretny termin szczepienia mogą rejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

 

Zgodnie z planem same szczepienia dla seniorów rozpoczną się od 25 stycznia.

Koronawirus. Jak zarejestrować seniora na szczepienia?

Jak wygląda procedura rejestracji seniorów? Jak informują rządzący rejestrować się - zgodnie z powyższym harmonogramem seniorzy mogą na trzy sposoby:

 1. Rejestracja przez telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Zadzwonić może sam senior lub osoba z jego rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Po telefonie na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 
 2. Rejestracja przez internet - na stronie pacjent.gov.pl. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo będziemy chcieli zaszczepić się w innym punkcie lub nawet w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną dla nas datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS, a później ponowne przypomnienie o szczepieniu - dzień przed planowanym terminem. UWAGA! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać tzw. Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ - telefon 989 - bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
 3. Rejestracja bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień. Wystarczy skontaktować się bezpośrednio z placówką, która oferuje możliwość szczepienia przeciwko koronawirusowi.

 

Koronawirus. Jak dojechać na szczepienia w Pleszewie?

Uwaga! Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego Miasto i Gmina Pleszew może zorganizować transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko Covid-19.

Koordynatorem został Zbigniew Duszczak – komendant straży miejskiej w Pleszewie.

Z transportu mogą skorzystać wyłącznie osoby mające trudności z samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciwko Covid-19: 

 • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
 • mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) 

Potrzebę skorzystania z transportu w Pleszewie należy zgłosić po numerem telefonu: 502 260 876.

Transport na szczepienia - na podobnych zasadach - zapewniają również inne gminy w powiecie pleszewskim:

Dobrzyca: rejestracja na dowóz na szczepienia dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu - w tym osób niepełnosprawnych - odbywa się pod numerem telefonu: 784 004 152 (godziny rejestracji: 7:15-15:15)

Czermin: tel.: 62 7416 031 wew. 32 lub telefon komórkowy: 696 620 108

Gizałki: tel. 666 368 615 (dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00)

 

Koronawirus. Gdzie można się zaszczepić w powiecie pleszewskim?

Przypomnijmy: pleszewski szpital zgłosił gotowość do Narodowego Programu Szczepień Populacyjnych. W praktyce oznacza to, że to właśnie tam będą mogli zaszczepić się mieszkańcy powiatu pleszewskiego. Ale to nie jedyne miejsce. Punkty szczepień powstaną w każdej gminie. 

W powiecie pleszewskim uruchomiono 10 punktów szczepień przeciw koronawirusowi. 

Koronawirus. Jak zgłosić się na szczepienia?

Uwaga - od 15 stycznia ruszają ponadto zgłoszenia na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób od 18 do 69 lat.

Jak zgłosić się na szczepienie? Można zrobić to w kilku prostych krokach. Wystarczy wejść na rządową stronę: KLIKNIJ BY WEJŚĆ NA STRONĘ Z FORMULARZEM (dostępny od północy 15 stycznia)

 1. Wypełnij formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. 


Pamiętajmy jednak - że zgłoszenie chęci szczepienia przez internet nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziemy mogli dopiero, gdy ogłoszone zostaną terminy szczepień dla naszej grupy (dopiero wówczas będziemy mogli dostać e-skierowanie).

 

Koronawirus. Trwa akcja - "Pleszew się szczepi"

Przypomnijmy: w Pleszewie trwa akcja, która zachęca do szczepień - chodzi o kampanię pt. "Pleszew sie szczepi - ja też!". Do szczepień zachęcają m.in. starosta pleszewski Maciej Wasielewski oraz burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Zachęcają również lekarze.

Szczepionka przeciwko COVID-19 jest bezpieczna – przekonuje dr n. med. Ryszard Bosacki.

Dyrektor ds. medycznych pleszewskiego szpitala był jedną z pierwszych osób w powiecie, która zaszczepiła się przeciw koronawirusowi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Abc

  Promocja szczepień, gdy brakuje szczepionek, to jakaś kpina. Zarejestrowanie się jest chyba trudniejsze niż lot na księżyc .

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Pacjent 80+

  Platforma rejestracji nie działa - można wyszukać punkty szczepień, ale terminów brak... Infolinia pod numerem 989 nie odpowiada mimo wielu prób połączenia. Państwo PiS = państwo z tektury.