Reklama

Miliony na kanalizację Turska w gminie Gołuchów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe/https://stock.adobe.com

Miliony na kanalizację Turska w gminie Gołuchów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Gmina Gołuchów pozyskała dofinansowanie z "Polskiego Ładu" na budowę kanalizacji w Tursku | foto zdjęcie poglądowe/https://stock.adobe.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne miliony trafiły do gminy Gołuchów. Dzięki wsparciu z „Polskiego Ładu” zostanie wykonany ostatni trzeci etap kanalizacji Turska.

Budowa kanalizacji to od lat jeden z priorytetów inwestycyjnych gminy Gołuchów.

- Od dawna miałem taką koncepcję, jeśli chodzi o kanalizację i udaje się ją realizować. Przydomowe oczyszczalnie są dobre tam, gdzie jest mała szansa na kanalizację, ale lepszego rozwiązania niż kanalizacja i dobra oczyszczalnia nie ma. A my takie posiadamy – mówi wójt Marek Zdunek.

I nie kryje, jak ważny jest dla niego ten projekt.

- Wiadomo, że nie wszystko da się zrobić w 100%, ale jeśli chodzi o kanalizację  i ochronę środowiska udało nam się nasze, czy też moje zapowiedzi z początku kadencji zrealizować. Myślę, że zrobimy nawet więcej niż zakładałem – podkreśla Zdunek. 

Gmina Gołuchów. Kolejne miliony 

3.724.000,00 zł na realizację inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tursko – etap III” gmina Gołuchów pozyskała  w ramach kolejnej edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

- Ubiegać się o nie mogły m.in. gminny, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (PPGR) – dodaje Zdunek.

To już kolejne środki, które z Rządowego Programu „Polski Ład” trafiły w ostatnim czasie do gminy Gołuchów. W pierwszym rozdaniu samorząd pozyskał pieniądze na montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej. Inwestycja została wykonana na budynku podstawówki i przedszkola w Kościelnej Wsi, na oczyszczalni ścieków w Gołuchowie, hydroforni w Czechlu, Kucharach oraz Tursku, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlcu, Kucharkach, Tursku, Gołuchowie i Kucharach.

W drugim rozdaniu samorząd pozyskał ponad 16.5 mln zł na budowę Gminnego Centrum Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie oraz zaprojektowanie i wykonanie przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków.

- Bardzo nas to cieszy, że jesteśmy tak skuteczni w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Po raz kolejny do gminy, a tym samym naszych mieszkańców trafią duże środki – podkreśla wójt. 

Kończą Tursko. Myślą o kolejnych wsiach

Dzięki dofinansowaniu temat budowy kanalizacji w Tursku – jak tłumaczy Marek Zdunek – zostanie definitywnie zamknięty.

– W tym roku ogłosimy przetarg i myślę, że w przyszłym roku zadanie zostanie wykonane. Dotychczasowa moje doświadczenie w budowie kanalizacji wskazuje, że kwota ta powinna być wystarczająca, ale czasy mamy takie a nie inne, więc trzeba się liczyć ze wszystkim. Zakończenie Turska otworzy  drogę do wykonania kanalizacji w kolejnych miejscowościach – zapowiada wójt.

Chodzi m.in. o Wszołów, Kajew, Bielawy i Cieśle. 

- Jest też jeszcze do wykonania drugi etap Kars, gdzie została nam końcówka do wykonania. Drugi etap Czechla, ale na to mamy złożony wniosek do PROW i pojedyncze w Jedlcu a także Macew.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy