Reklama

Połączą ścieżką rowerową dwie największe miejscowości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miłośnicy jednośladów mają powody do zadowolenia. Właśnie ruszył ostatni etap budowy ścieżki rowerowej łączącej dwie największe miejscowości w gminie Gizałki.

Ścieżka rowerowa z Tomic do Gizałek  została zaprojektowana na przełomie 2017 i 2018 r. Całkowitą wartość inwestycji oszacowano wówczas na 4,5 mln zł.  Z uwagi na ogromne koszty tego przedsięwzięcia realizację zadania podzielono na etapy.

Dwa pierwsze udało się zrealizować dzięki  programowi „Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich na lata 2018 - 2019". Koszty pokrył wówczas  urząd marszałkowski i gmina.  Później był roczna przerwa, a w 2021 roku wybudowano odcinek od Leszczycy do ul. Polnej w Gizałkach. 

Teraz przyszedł czas na dokończenie tej niezwykle ważnej dla mieszkańców inwestycji. Właśnie ruszyły prace. 

- Wykonywany 600-metrowy odcinek stanowi zwieńczenie założonego celu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poruszających się drogą wojewódzką pomiędzy dwoma największymi miejscowościami w gminie, czyli Gizałkami i Tomicami - podkreśla wójt Robert Łoza. 

W ramach zadania powstanie ścieżka o szerokości 2,5 m, a także kanalizacja deszczowa. Wartość obecnie wykonywanych robót budowlanych wynosi blisko 1,6 mln zł. 

 - Termin realizacji inwestycji to 6.08.2022 r. Wykonawcą jest firma GREGBUD Grzegorz Rybarczyk z  Nowego Oleśca. Aktualnie trwa budowa kanalizacji deszczowej. Pozostały zakres to: odwodnienie drogi, budowa zjazdów do posesji i nawierzchni ścieżki oraz wykonanie oznakowania – informuje Malwina Korzeniewska – Michalak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

W sumie ścieżka rowerowa z Gizałek do Tomic będzie mieć 2,3 km długości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy