Reklama

Potężna inwestycja coraz bliżej. Jeszcze w tym roku w PCM w Pleszewie będzie nowy rezonans

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Potężna inwestycja coraz bliżej. Jeszcze w tym roku w PCM w Pleszewie będzie nowy rezonans - Zdjęcie główne

Jeszcze w tym roku w PCM w Pleszewie będzie nowy rezonans | foto zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy rezonans magnetyczny, który trafi jeszcze w tym roku do pleszewskiego szpitala to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Inwestycja kosztować będzie niemal 7,5 mln zł – i pozwoli nie tylko na dokładniejszą diagnostykę wielu chorób, ale także skrócenie czasu oczekiwania na wyniki.

Zgodnie z zapowiedziami do końca grudnia w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie działał nowy rezonans magnetyczny, na który placówka otrzymała 7,5 miliona złotych od wojewody wielkopolskiego – w ramach z funduszu przeciwdziałania Covid-19

Przypomnijmy: obecny rezonans magnetyczny, który działa w pleszewskim szpitalu, ma już 10 lat i wymagał wymiany na sprzęt nowszej generacji.

Nowy rezonans magnetyczny w PCM w Pleszewie - trwa dopinanie formalności

Rocznie PCM wykonuje około 1.200 badań, a dzięki nowemu aparatowi - 1.5 Tesli - możliwe będzie nie tylko zobrazowanie danego obszaru ciała w bardzo wysokiej jakości, ale i też skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na wyniki.

Jak informują władze PCM w Pleszewie, właśnie zakończył się pierwszy etap postępowania przetargowego na zakup nowego rezonansu dla pleszewskiego szpitala. Ofertę złożyła tylko jedna firma specjalizująca się w dostawie i obsłudze takiego wysoce specjalistycznego sprzętu – a kwota mieści się w założeniach finansowych na wspomnianą inwestycję.

Aktualnie trwa jeszcze dopinanie na ostatni guzik formalności, które pozwolą na zainstalowanie nowego urządzenia w placówce do końca grudnia.

- Z niepokojem czekaliśmy na zakończenie pierwszego etapu postępowania, bowiem dofinansowanie od wojewody musi zostać rozliczone do końca tego roku, czasu jest więc niewiele. Również zamontowanie nowego urządzenia nie jest sprawą prostą. Ponadto pacjenci nie mogą zostać pozbawieni dostępu do badań przez okres wymiany starego rezonansu. Dlatego też firma musi zainstalować tymczasowo na zewnątrz szpitala rezonans w kontenerze. To był jeden z naszych wymogów - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Nowy rezonans w szpitalu w Pleszewie - to najwyższej klasy sprzęt

Nowy rezonans magnetyczny, który trafi do pleszewskiego szpitala to jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Obraz z urządzenia nie tylko jest bardzo dokładny, ale i też jest znacznie bezpieczniejszy dla pacjentów z wszczepionymi implantami czy protezami.

 - Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ jest to jeden z najwyższej klasy tego typu aparatów, jakimi dysponują szpitale w Polsce. Jest wyposażony m.in. w system opisowy, który jest równoznaczny z uzyskaniem powtarzalnej i standaryzowanej jakości diagnostycznej w badaniach wszystkich obszarów anatomicznych, a szczególnie w diagnostyce. Posiada też nie trzy, a cztery stacje opisowe, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wyniki badań przez pacjentów - dodaje prezes.

Badania rezonansem są bezbolesne, a samo urządzenie jest nieocenione przy diagnozowaniu m.in. chorób płuc, chorób nowotworowych, neurologicznych, ortopedycznych czy kardiologicznych. Daje więc możliwość skutecznego rozpoznania i śledzenia postępu choroby oraz podejmowania szybkiego leczenia ratującego zdrowie i życie pacjenta. Jego niewątpliwą zaletą jest też promieniowanie elektromagnetyczne wytworzone przez fale radiowe, które nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzkiego organizmu.

Stary, już 10-letni, rezonans zostanie sprzedany - a pozyskane środki przeznaczone zostaną na zakup nowego aparatu USG.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy