Reklama

Powstanie 40 koncepcji zagospodarowania centrum Pleszewa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu w Pleszewie zorganizowana zostanie duża wystawa, podczas której zaprezentowanych zostanie około 40 koncepcji zagospodarowania śródmieścia. Będzie to efekt współpracy władz miasta z Politechniką Poznańską. Wspomniane wizje przygotują studenci.

Władze Pleszewa podjęły niedawno współpracę z Politechniką Poznańską. Dzięki wspólnym działaniom z Instytutem Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa - już za kilka miesięcy poznamy nowe wizje śródmieścia. Zajmą się tym studenci.

Współpraca Pleszewa z Politechniką Poznańską

- Podpisaliśmy porozumienie i nawiązaliśmy współpracę z Politechniką Poznańską. Ogłosiliśmy konkurs dla studentów architektury pt. „Studium funkcjonalno-przestrzenne zagospodarowania Rynku w Pleszewie” ze szczególnym uwzględnieniem ul. Poznańskiej - mówi burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Jak wyjaśnia, zadaniem młodych ludzi - w ramach swoich studiów - będzie przygotowanie koncepcji zagospodarowania centrum naszego miasta.

- Chodzi o przygotowania projektu funkcjonalno-przestrzennego cechującego się wysoką wartością społeczną, kulturową, ekologiczną, organizacyjną i marketingową, ze szczególnym uwzględnieniem wartości historycznych, ochrony tożsamości miasta, dziedzictwa i krajobrazu miejskiego. Ma to być także przestrzeń sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu i rekreacji. Spotkałem się już ze studentami i przybliżyłem Pleszew.  Niektórzy już go znają, inni zamierzają odwiedzić w najbliższym czasie, by dobrze przygotować się do pracy - opisuje Arkadiusz Ptak.

Powstanie około 40 koncepcji zagospodarowania centrum Pleszewa

Według założeń - powinno powstać około 40 koncepcji, bo tylu studentów będzie się tym zajmować przez najbliższe miesiące.

- Projekty będzie oceniać jury, na czele z prof. Politechniki Poznańskiej - dr. hab. inż. arch. Robertem Astem. Wyniki konkursu ogłosimy w lipcu - podczas wystawy studenckich prac w Pleszewie - informuje burmistrz.

Przy okazji włodarz przypomina, że od 2021 roku miasto posiada studium transportowe, które wskazało m.in. główne kierunki działań w kontekście organizacji ruchu w całym mieście - ze szczególnym uwzględnieniem centrum.

Wspomniany dokument zawiera m.in. 9 wariantów organizacji ruchu na samym rynku w Pleszewie. Ponadto, znalazły się w nim rekomendacje konkretnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. - latem ubiegłego roku wybudowano np. wyniesione przejścia dla pieszych na Poznańskiej.

Organizacja ruchu będzie ważnym elementem koncepcji zagospodarowania śródmieścia. 

- Przypominam, że według badań, przez centrum Pleszewa przejeżdża dziennie 12 tys. pojazdów - zaznacza burmistrz Arkadiusz Ptak. 

 

JAKIE WEDŁUG WAS ROZWIĄZANIA POWINNO SIĘ PRZYJĄĆ - W KONTEKŚCIE ZMIAN W ŚRÓDMIEŚCIU? ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy