Reklama

Projekcja filmu „Sędziowie pod presją” w Pleszewie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pleszewskiej Zajezdni Kultury dyskutowali o praworządności. Z mieszkańcami spotkali się sędziowie.

W miniony piątek w Pleszewie odbyła się projekcja filmu „Sędziowie pod presją”. To dokument wyreżyserowany przez Kacpra Lisowskiego. Jego bohaterami są sędziowie sprzeciwiający się zmianom w sądownictwie, które zaszły w ostatnich latach w Polsce. Projekcja filmu okazała się pobudką do zorganizowania w Zajezdni całego popołudnia pod znakiem dyskusji o praworządności, ale nie tylko.

O godzinie 14:00 odbyły się warsztaty fotografii dokumentalnej z Piotrem Wójcikiem – doświadczonym fotografem, prezesem fundacji Picture Doc. Po nim, na spotkaniu pod hasłem „Byłeś świadkiem przestępstwa – i co dalej?” przybyli mogli posłuchać sędziego Krzysztofa Urbaniaka ze Stowarzyszenia Sędziów Polski IUSTITIA, który od ponad 20 lat orzeka w Wydziale Karnym w Sądu Rejonowego w Pleszewie.

Następnie Piotr Wójcik oprowadził po swojej wystawie fotograficznej zatytułowanej „Sprawiedliwość”. W końcu wieczorem obejrzano film „Sędziowie pod presją”. Po seansie odbył się panel dyskusyjny z bohaterami filmu: Igorem Tuleya, Waldemarem Żurkiem oraz Pawłem Juszczyszynem, a także twórcami dokumentu – Iwoną Harris i Kacprem Lisowskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia autorstwa Barbary Tomaszczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy