Reklama

Trwa budowa ul. Przemysłowej - trasy równoległej do DK11/12 w gminie Pleszew [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Pleszew trwa budowa ul. Przemysłowej - nowej trasy, która będzie równoległa do DK11/12. Władze zaznaczają, że inwestycja jest ważna z dwóch względów. Jak idą postępy prac?

Przypomnijmy: o budowe nowej drogi, która będzie trasą równoległą do "krajówki" pisaliśmy już kilkukrotnie w "Życiu Pleszewa"

Na początku roku Pleszew pozyskał pieniądze na wspomnianą inwestycję - w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto dostało w sumie 1 mln 525 tys. na "Budowę drogi 1KDD łączącej drogę powiatową 4335P z drogą gminną".

Później trasa otrzymała już swoją nazwę - ul. Przemysłowa. Całkowity koszt to ok. 1 mln 910 tys. zł.

Budowa ulicy Przemysłowej w Pleszewie

Inwestycja wzbudzała pewne kontrowersje wśród mieszkańców, o trasę pytano m.in. podczas tegorocznych zebrań osiedlowych i wiejskich.

Jak tłumaczył burmistrz Pleszewa, budowa nowej drogi jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze - by aktywizować teren pod inwestycje. I po drugie: by wyprowadzić ruch ciężarowy z rejonów Korzkiew - o co apelowali od dawna mieszkańcy.

- Mamy deklarację firmy Instal Chemik, która zadeklarowała rozbudowę firmy o ok. 5 tys. m kw. Podatek za metr kwadratowy w działalności gospodarczej w Mieście i Gminie Pleszew to ok. 20 zł, stąd łatwo policzyć korzyści, jakie będą dla budżetu. Kolejną sprawą jest fakt, że działki Miasta i Gminy Pleszew, które tu mamy, a jest to około hektar – po uzbrojeniu zyskają na wartości. Walorem dla Korzkiew będzie z kolei wyprowadzenie za pomocą tej drogi całego ruchu ciężarowego, który do tej pory przebiegał przez wieś. Wiem, że tego typu inwestycje wzbudzają czasami kontrowersje, ale docelowo są one korzystne dla gminy – w kontekście wspomnianych już dochodów z podatków - mówił już wcześniej burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

Jak dodawał, rada miejska podjęła na jego wniosek też uchwałę o tzw. opłacie adiacenckiej.

– Skoro budujemy infrastrukturę, dojdzie do wzrostu wartości nieruchomości położonych w tych okolicach. Uważam, że skoro gmina wbudowała infrastrukturę, to właściciel, który poprawi swoją sytuację z działką, powinien podzielić się z zyskiem. Opłata adiacencka to połowa wartości wzrostu wspomnianej działki - komentował burmistrz Pleszewa.

Od jakiegoś czas na miejscu trwają roboty związane z budową drogi. Projekt przewiduje budowę odcinka o długości 960 metrów, skrzyżowania z drogą biegnącą na Korzkwy, jezdnię ze zjazdami gospodarczymi i rowem.

W GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA OBRAZUJĄCE AKTUALNY STAN INWESTYCJI

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy