Reklama

W budynku po starej szkole w Bronowie będą mieszkania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W budynku po starej szkole w Bronowie będą mieszkania? - Zdjęcie główne

W budynku po starej szkole w Bronowie będą mieszkania? Miasto ma plan

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po kilku nieudanych próbach sprzedaży, pojawił się nowy pomysł na budynek po starej szkole w Bronowie. W przyszłości mogą tu powstać mieszkania komunalne.

Władze Pleszewa dołożyły do zaplanowanych w tym roku inwestycji nową pozycję. Podczas najbliższej sesji rady miasta, którą zaplanowano w czwartek 26 stycznia, w budżecie na rok 2023 zabezpieczone zostanie 65 tys. zł - na przebudowę byłej szkoły w Bronowie. Na razie chodzi o prace dokumentacyjne.

Były próby sprzedaży byłej szkoły w Bronowie

Przypomnijmy: obiekt należący do gminy od dawna niszczeje. Przez minione lata próbowano go sprzedać, jednak bezskutecznie (ostatni przetarg zorganizowano w minionym roku).

Sprawa od dawna poruszana jest także na zebraniach wiejskich.

- Po latach udało się sprzedać działki przy szkole, już nie będzie ten teren straszyć bałaganem i zaroślami, choć sam budynek po byłej szkole nadal nie jest sprzedany, a co gorsze z roku na rok jest w coraz gorszym stanie - opowiadał nam swego czasu sołtys Bronowa, Karol Kaniewski.

W związku z bezskuteczną próbą zbycia nieruchomości władze Pleszewa zdecydowały się na inne rozwiązanie - inwestycję we wspomniany obiekt.

Będą mieszkania w budynku po byłej szkole w Bronowie

Jak tłumaczy magistrat, miasto chce spróbować przebudować wspomniany obiekt na mieszkania komunalne.

- Kilkukrotnie wystawialiśmy ten budynek na sprzedaż, ale nie było chętnych. Dlatego chcemy przeznaczyć ten obiekt na budynek mieszkalny - z co najmniej 4 mieszkaniami. Chcemy zlecić stworzenie projektu, który będzie obejmował to, by budynek był niemal "samowystarczalny" energetycznie - w planie jest m.in. fotowoltaika, pompy ciepła - wylicza wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

Wspomniane 65 tys. zł zapisane w tegorocznym budżecie Pleszewa dotyczą kosztów stworzenia dokumentacji.

Władze Pleszewa nie ukrywają, że sama modernizacja będzie bardzo kosztowna.

- Ile konkretnie na razie nie wiemy, jednak na pewno nie będą to małe pieniądze. Warto jednak zainwestować pieniądze w ten budynek - przyznaje wiceburmistrz.

Jak dodaje, miasto ma w planie oczywiście starać się o dofinansowanie - tak duża inwestycja może być bowiem niemożliwa bez wsparcia z zewnątrz.

- Chcemy później pozyskać środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, są dotacje na tego typu cele - zaznacza Andrzej Jędruszek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy