Reklama

Zakończył się wielki remont pleszewskiej "trójki". Szkoła wygląda jak nowa! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont największej szkoły podstawowej w powiecie - pleszewskiej "trójki" - został właśnie zakończony. Przez trzy lata zainwestowano tu niemal trzy miliony złotych. Efekt robi wrażenie.

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie jest wreszcie szkołą nowoczesną i komfortową - cieszą się dziś władze miasta.

Przypomnijmy: przez minione trzy lata trwał tutaj kompleksowy remont, który pozwolił całkowicie zmienić wnętrza wspomnianego budynku.

A warto zaznaczyć, że jego historia sięga roku 1966 - szkoła była bowiem tzw. "tysiąclatką", zbudowaną wówczas w ramach ogólnopolskiej inicjatywy władz PRL "tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego". Przez minione dekady placówka nie przechodziła żadnych kompleksowych zmian. Aż do niedawna.

Remont pleszewskiej "trójki" rozpoczął się w roku 2020

Modernizacja "trójki" rozpoczęła się przed dwoma laty i podzielona została na trzy etapy

- Pierwszy miał miejsce w 2020 r. i obejmował pierwsze piętro. Parter został wyremontowany rok później, a w tym roku zakończyła się modernizacja przyziemia, gdzie znajdują się m.in. szatnie, kuchnia, stołówka i izba pamięci szkoły. Wszystkie poziomy przeszły metamorfozę - informują władze Pleszewa. - Z ciemnych i smutnych korytarzy, gdzie znaleźć można było jeszcze fragmenty ścian pomalowanych farbą olejną, wnętrza stały się jasne, kolorowe i nowoczesne.

Remont objął także sale lekcyjne. Wyposażono je w nowe meble oraz pomoce dydaktyczne - m.in. monitory interaktywne czy tablice multimedialne.

Dodatkowo zadbano, by dzieci miały pracownie przedmiotowe, które sfinansowano z projektu Eko Pleszew, realizowanego z dofinansowaniem unijnym oraz nową pracownię językową z dofinansowaniem środków rządowych - uzupełniają władze Pleszewa.

Trzy miliony w trzy lata wydano na pleszewską "trójkę"

Na wszystkie trzy etapy prac od roku 2020 - wydano z budżetu gminy niemal 3 mln zł. Warto w tym miejscu też przypomnieć, że projekt odnowienia Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie zdobył w międzyczasie pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer 2022.

Jak przypominają władze Pleszewa, inwestycje w edukację są jednym z priorytetów tej kadencji - obok budowy nowych mieszkań.

- Na początku kadencji - wspólnie z radnymi - stwierdziliśmy, że są dwa obszary działania naszej gminy, które wymagają największego wkładu - z jednej strony to mieszkania, ale z drugiej właśnie edukacja - zaznacza burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak przyznają władze, potrzeb jest oczywiście wciąż sporo.

- To były najlepiej wydane pieniądze, bo przeznaczone na edukację najmłodszych mieszkańców. Corocznie z budżetu przeznaczamy na to sporą pulę pieniędzy. Potrzeb jest ogromnie dużo, bo zarządzamy w małej gminie 6 zespołami szkół, gdzie funkcjonują podstawówki i przedszkola oraz trzema przedszkolami miejskimi. Jeszcze w tym roku rozpoczęliśmy także kompleksową wymianę oświetlenia we wszystkich placówkach na ledowe. To koszt ok. 1 mln zł - tłumaczy Izabela Świątek, wiceburmistrz Pleszewa, odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Przypomnijmy: „trójka” jest największą szkołą prowadzoną przez Miasto i Gminę Pleszew, i jednoczesnie największą podstawówką w całym powiecie pleszewskim. Liczba uczniów przekracza 700. 

Warto też wspomnieć, że cały czas trwa także inny duży remont - szkoły w Lenartowicach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy