Reklama

Znamy wyniki konkursów na dyrektorów szkół i przedszkola w Pleszewie. Będzie jedna zmiana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znamy wyniki konkursów na dyrektorów szkół i przedszkola w Pleszewie. Będzie jedna zmiana - Zdjęcie główne

Zmiana od 1 września nastąpi jedynie w przypadku ZSP nr 2 - obecna dyrektorka, Romana Kaczmarek przechodzi bowiem na emeryturę.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się konkursy na dyrektorów szkół i przedszkola w Pleszewie. Teraz wyłonieni kandydaci czekają jeszcze na ostateczne zatwierdzenie przez burmistrza. Niespodzianek nie było - będzie jednak zmiana w jednej szkole.

Poznaliśmy nazwiska kandydatów, wyłonionych w konkursach na dyrektorów czterech pleszewskich szkół oraz jednego przedszkola.

Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkola w Pleszewie

Przypomnijmy: konkursy odnośnie wyborów nowych dyrektorów placówek oświatowych w Pleszewie zorganizowano pod koniec lutego.

W sumie kadencja dyrektora mijała w czterech szkołach oraz w jednym przedszkolu. Były to:

  • ZSP nr 2 w Pleszewie
  • ZSP nr 3 w Pleszewie
  • ZSP w Kowalewie
  • ZSP w Taczanowie Drugim
  • Przedszkole Publiczne nr 3 w Pleszewie
Posiedzenia komisji odbyły się 6 oraz 7 marca. Komisje konkursowe składały się zarówno z przedstawicieli organu prowadzącego - czyli władz miasta, jak i innych instytucji, m.in. przedstawicieli rady pedagogicznej, nadzoru pedagogicznego czy przedstawicieli rady rodziców.

Jakie są ostatecznie wyniki konkursów?

Niespodzianek nie było - w czterech na pięć wspomnianych wyżej placówek - dyrektorką pozostanie ta sama osoba co dotychczas. I tak będą to:

  1. ZSP nr 3 w Pleszewie - Dorota Bystrzycka
  2. ZSP w Kowalewie - Elwira Łucka
  3. ZSP w Taczanowie Drugim - Iwona Korniluk
  4. Przedszkole Publiczne nr 3 w Pleszewie - Anna Śledzianowska
Zmiana od 1 września nastąpi jedynie w przypadku ZSP nr 2 - obecna dyrektorka, Romana Kaczmarek przechodzi bowiem na emeryturę.

W tym przypadku poniekąd także będzie to jednak kontynuacja - konkurs na dyrektora wygrała bowiem obecna wicedyrektor ZSP nr 2 - Elżbieta Bijacik-Knappe.

Kandydaci na dyrektorów czekają na decyzję burmistrza Pleszewa

Przypomnijmy: zgodnie z procedurami teraz - po decyzji komisji - zaakceptowani w konkursach kandydaci muszą jeszcze poczekać na zarządzenie burmistrza Pleszewa, który powierzy ostatecznie obowiązki dyrektora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy