Reklama

Burmistrz Pleszewa zapowiada inkubator mieszkaniowy dla osób do 30. roku życia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Bartek Owczarz

Burmistrz Pleszewa zapowiada inkubator mieszkaniowy dla osób do 30. roku życia - Zdjęcie główne

W Pleszewie trwają prace nad tzw. "inkubatorem mieszkaniowym" | foto fot. Bartek Owczarz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pleszewie trwają prace nad tzw. "inkubatorem mieszkaniowym". Jak zapowiada burmistrz, chodzi o możliwość wynajmu gminnych lokali - po bardzo preferencyjnych stawkach - przez osoby młode, do 30. roku życia.

Ponad 150 nowych lokali – zarówno z opcją dojścia do własności, jak i na wynajem – powstać ma w najbliższym czasie w Pleszewie.

Przypomnijmy: jak zaznacza od dawna burmistrz Pleszewa, szeroko rozumiane mieszkalnictwo i budowa nowych lokali - są jednym z priorytetów obecnej kadencji.

Nowe mieszkania w Pleszewie

Obecnie w samym mieście realizowanych jest równolegle kilka dużych inwestycji: powstają m.in. dwa nowe bloki na osiedlu Mieszka I, trwają prace przy budowie u zbiegu ulic Bogusza i Poznańskiej, gdzie powstają lokale na wynajem, a także roboty przy ul. Podgórnej, gdzie również powstaną nowe mieszkania - na wynajem.

Ponadto niemal zakończona jest inwestycja przy ul. Sienkiewicza - tam również stworzono nowe mieszkania na wynajem.

Kolejne mieszkania w gminie Pleszew. Gdzie mogą powstać?

Warto jednak dodać, że to nie koniec planów. Poza realizowanymi obecnie inwestycjami, są już także wskazane koleje lokalizacje - odośnie inwestycji w przyszłości. Chodzi m.in. o plany budowy mieszkań w byłej szkole w Bronowie, remont lokali na ul. Ogrodowej 2 w Pleszewie, ale także budowa kolejnych bloków - w ramach tzw. Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Burmistrz zapowiada "inkubator mieszkaniowy" w Pleszewie

Burmistrz Pleszewa zaznacza dziś wprost, że inwestycje w mieszkalnictwo będą kontynuowane - m.in. w kontekście zachęty młodych osób do pozostania w Pleszewie, ale też "przyciągania" nowych mieszkańców do miasta - np. osób, które dojeżdżają tu dziś i tak do pracy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że trwająca budowa przy ul. Mieszka I, gdzie miasto - poprzez PTBS - buduje dwa nowe bloki, miała właśnie taki charakter - podstawowym warunkiem ubiegania się o wspomniane mieszkanie było kryterium wiekowe - chodziło o osoby do 40. roku życia. Tutaj w perspektywie jest ponadto opcja dojścia do własności wspomnianego lokalu. 

Władze miasta mają teraz kolejny pomysł - odnośnie taniego wynajmu. Chodzi o pomoc osobom jeszcze młodszym - do 30. roku życia.

Jak zdradza wstępnie burmistrz, trwają obecnie przygotowania do stworzenia w Pleszewie tzw. "inkubatora mieszkaniowego". O co konkretnie chodzi?

- Inkubator mieszkaniowy, bo tak to nazwaliśmy, to mieszkania - małe kawalerki, dla osób młodych, do 30. roku życia. Chodzi o osoby, które już pracują, ale nie stać ich na najem komercyjny. Będą więc płacić określone stawki przez gminę, ale tylko przez określony czas - później muszą już poszukać czegoś własnego albo płacić określoną opłatę. To coś nowego, skierowanego właśnie dla osób do 30. roku życia - pracujemy nad tym - opowiada burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jak podkreśla, na razie trwają dopiero przygotowania do uruchomienia wspomnianego rozwiązania.

- W momencie gdy będziemy robić nabór - opublikujemy stosowne kryteria - dodaje burmistrz.

Lokalizacje także będą podane w stosownym czasie, miasto, jak przypomina włodarz, pozyskało także wcześniej dofinansowania na remont mieszkań komunalnych.

W międzyczasie włodarz zaprasza wszystkich na konferencję, która odbędzie się 18 kwietnia w Zajezdni Kultury, a która ma być poświęcona właśnie polityce mieszkaniowej, realizowanej przez miasto.

A MY ZAPRASZAMY DO KOMENTARZY. CO MYŚLICIE O WSPOMNIANYM POMYŚLE TANIEGO WYNAJMU DLA MŁODYCH OSÓB?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy