Reklama

Problemy z dostawą węgla w Pleszewie. Nie każdy otrzyma go przed nowym rokiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Problemy z dostawą węgla w Pleszewie. Nie każdy otrzyma go przed nowym rokiem - Zdjęcie główne

Problemy z dostawą węgla w Pleszewie. Nie każdy otrzyma go przed nowym rokiem | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tysiąc ton węgla - bo takie zapotrzebowanie zgłosili w tym roku mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew - udało się pozyskać, do tej pory, zaledwie ok. 400. Władze miasta nie ukrywają, że są kłopoty z dostawą. - Mieszkańcy mają problem, który widzimy, i niestety nie jesteśmy w żaden sposób bardziej im pomóc - mówią wprost przedstawiciele urzędu.

Opóźnienia w dostawie węgla w Pleszewie oznaczają, że prawdopodobnie wiele osób, które złożyło zapotrzebowanie, do końca grudnia opału nie otrzyma.

Przypomnijmy: jak informowaliśmy już wcześniej na w "Życiu Pleszewa" i na zpleszewa.pl - mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew złożyli zapotrzebowanie  na zakup węgla po preferowanej cenie w ilości ok. tysiąca ton.

Ile wniosków złożono na zakup węgla w Pleszewie?

- Na dziś wniosków mamy 1.463, z czego 1.293 są już rozpatrzone pozytywnie, a 170 jest w trakcie rozpatrywania. Do tej pory rozdysponowaliśmy już groszek - 130 osób otrzymało w sumie 190,5 tony, obecnie dystrybuowany jest orzech, odebrało go już 29 osób - mamy także zamówienie na kolejne 200 ton - informuje wiceburmistrz Pleszewa, Andrzej Jędruszek.

"Na stanie" jest obecnie jeszcze ok. 125 ton, pozostała zamówiona partia węgla powinna do nas dojechać do piątku lub z początkiem przyszłego tygodnia.

Władze Pleszewa nie ukrywają, że dostawy węgla idą jak na razie powoli. Ponadto od tego tygodnia zmieniła się lokalizacja, skąd ma być on odbierany - do tej pory był to Ostrów. Wlkp., a od dziś transport ma wyjeżdżać już do oddalonego o 65 km Konina.

Problemy z dostawą węgla w Pleszewie

- Zdaję sobie sprawę, że taka nierównomierność - jeśli chodzi o dostawy - może denerwować mieszkańców, choć po wytłumaczeniu wielu i tak rozumie sytuację. Niestety jednak, nie od nas zależy, kiedy węgiel będzie dostarczony, choć sami jesteśmy gotowi, by z dnia na dzień wysłać transport do jego odbioru. Musimy jednak czekać do momentu, gdy węgiel pojawi się w składach - komentuje wiceburmistrz Pleszewa.

Jak dodają władze, osobną sprawą są kłopoty z fakturami.

- Są one wystawiane z opóźnieniem. Mamy więc towar fizycznie, którego jednak w teorii nie ma - jeśli nie ma samej faktury. To kolejne problemy, z którymi musimy się uporać - wyjaśnia wiceburmistrz.

Nie każdy do końca grudnia otrzyma węgiel w Pleszewie

W związku z całą sytuacją władze Pleszewa mówią wprost: w tym roku prawdopodobnie nie do każdego dojedzie zamówiony węgiel.

- Nie widzę możliwości, by w tym roku wszyscy chętni otrzymali węgiel. Za półtora tygodnia jest też przerwa w związku ze świętami. Widzimy problem mieszkańców, ale niestety nie jesteśmy w żadnej sposób im bardziej pomóc - mówi Andrzej Jędruszek.

Co z kolei z jakością dostarczanego węgla?

- Sami go nie badamy, mamy jednak zaświadczenie z laboratorium, które wskazuje kaloryczność tego węgla na poziomie od 22 do 25 MJ/kg. Na razie nie mieliśmy jeszcze reklamacji od samych mieszkańców - odpowiada wiceburmistrz Pleszewa.

Przypomnijmy: problemy z dostawą węgla zgłasza wiele samorządów. W tym tygodniu burmistrz pobliskiego Jarocina zwołał m.in. specjalną konferencję prasową, podczas której poinformował, że "sytuacja związana z dystrybucją rządowego węgla dla mieszkańców jest dramatyczna”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy