Reklama

Problemy z węglem. Czy dzieci w Pleszewie mogą pójść na zdalne nauczanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Problemy z węglem. Czy dzieci w Pleszewie mogą pójść na zdalne nauczanie? - Zdjęcie główne

Problemy z węglem. Czy dzieci w Pleszewie mogą pójść na zdalne nauczanie?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy pleszewskie szkoły będą ogrzewane zimą? Czy z powodu ogromnych kosztów i problemów ze zdobyciem węgla w ogóle - może dojść do nauczania zdalnego? Takie pytania zadają sobie dziś rodzice wielu dzieci. Co na to władze miasta?

Ogromne wzrosty cen opału - oraz generalne problemy ze zdobyciem dziś węgla - powodują spore obawy przed nadchodzącą zimą.

Wspomniane kwestie budzą emocje, ponieważ sytuacja dotyczy każdego z nas - zarówno gospodarstw domowych, szkół, instytucji, firm, czy urzędów. O problemach wynikających z horrendalnych podwyżek za ogrzewanie pisaliśmy już wcześniej na naszych łamach:

Problemy z węglem. Czy może być zdalne nauczanie w Pleszewie?

Według jednego z czarnych scenariuszy, problemy z ogrzewaniem mogą doprowadzić m.in. do zdalnej nauki - ponieważ istnieje groźba, że samorządów nie będzie stać na zakup stosownego paliwa - a nawet, jeśli będzie stać - to pozostaje pytanie, czy węgiel będzie w ogóle dostępny.

Wstępnie o problemie pisaliśmy już na początku września:

Jak wygląda sytuacja obecnie w Pleszewie?

Czy miasto - wobec horrendalnych podwyżek cen za energię - będzie stać, by zapewnić odpowiednią temperaturę w naszych szkołach?

Jak zapewniają nas przedstawiciele urzędu, pomimo widocznego ogromnego wzrostu kosztów - miasto będzie przygotowane na okres grzewczy - na zakup wymaganej ilości węgla.

- Finansowo miasto jest zabezpieczone na wspomnianą sytuację - przyznaje nam Anna Bogacz, rzecznik urzędu miasta w Pleszewie.

Niestety - pomimo tego - trudno dziś zagwarantować czy wspomniany surowiec uda się jednak kupić w wymaganej ilości. 

- Dziś - podobnie zresztą jak wszyscy inni - nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości - związanej z dostępnością węgla na rynku. Jeśli tutaj będzie problem, wówczas możliwy jest niestety scenariusz zakładający zdalną naukę - mówi nam rzecznik urzędu.

Sytuacja dotyczy de facto wszystkich naszych samorządów - w powiecie, Wielkopolsce i Polsce. 

Do tematu będziemy wracać.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy