reklama
reklama

Przemysław Wroński został Wielkopolskim Mistrzem Roku 2021! Tytuł dla przedsiębiorcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemysław Wroński z pleszewskiej firmy „Kotłospaw” otrzymał zaszczytny tytuł „Wielkopolskiego Mistrza Roku 2021”.
reklama

Przemysław Wroński z Pleszewa, prowadzący wraz z synem zakład „KOTŁOSPAW", który zajmuje się produkcją nowoczesnych kotłów na paliwa stałe, otrzymał zaszczytny tytuł „Wielkopolskiego Mistrza Roku 2021”. 

Wielkopolski Mistrz Roku 2021 - była uroczysta gala

Przypomnijmy: organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, koordynatorem - Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a współorganizatorami Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Izba Rzemieślnicza w Kaliszu oraz Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza.

Uroczysta gala - podczas której od lat doceniani są najlepsi wielkopolscy rzemieślnicy - odbyła się w grudniu w Poznaniu. Łącznie wyróżniono 16 osób - w tym 10 czeladników i 6 mistrzów z zawodach rzemieślniczych. Do wszystkich laureatów i wyróżnionych powędrowały pamiątkowe statuetki, listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe. 

Przemysław Wroński otrzymał tytuł "Wielkopolskiego Mistrza Roku 2021"

Warto podkreślić, że w kategorii Mistrz, nagrodę pierwszego stopnia - i tym samym tytuł „Wielkopolskiego Mistrza Roku 2021” - otrzymał pleszewski przedsiębiorca, Przemysław Wroński z firmy „Kotłospaw” - przedstawiciel zawodu kotlarz - ślusarz. Do konkursu wytypował go wcześniej Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie

Jak mówi w rozmowie z „Życiem Pleszewa” pan Przemysław, wyróżnieniem czuł się zaskoczony, jednak jest mu niezmiernie miło.

Warto podkreślić, że biznes, który prowadzi, jest wielopokoleniowy - sam objął prowadzenie zakładu po swoim ojcu, Henryku, który już w roku 1969 rozpoczął produkcję wysokowydajnych kotłów c.o., stosując własne pomysły konstrukcyjne.

- To swoiste zwieńczenie działalności mojej i mojej rodziny. Mój ojciec zaczynał w latach 60., ja robię to dalej, a obecnie działa w firmie już także trzecie pokolenie - mój syn - mówi nam Wielkopolski Mistrz 2021 Roku (rozmowa poniżej).

Kotłospaw w Pleszewie - nowoczesny zakład, który się rozbudowuje

Firma pana Przemysława posiada hale produkcyjne o powierzchni ok. 700 m², prowadzi też rozbudowę.

W zakładzie prace spawalnicze wykonywane są metodą MIG/MAG/TIG, obsługa odbywa się na najnowocześniejszych maszynach, są prasy krawędziowe CNC, zakład wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy.

Warto dodać, że „Kotłospaw” współpracuje z około 70 firmami z branży instalacyjnej oraz zajmuje się serwisem i przeglądami. Współpracuje również z instytucjami badawczymi - między innymi Urzędem Dozoru Technicznego i Instytutem Energetyki.

W związku ze swoją działalnością, pan Przemysław ma już w swoim dorobku także inne wyróżnienia: w 2013 roku otrzymał tytuł „Biznesmen Roku” nadawany przez Pleszewską Izbę Gospodarczą.

Warto dodać, że był on także od listopada 2011 r. do czerwca 2017 r. prezesem zarządu Spółdzielni Metalowców ,,KOTLARZ". Od czerwca 2017 r. do lipca 2020 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa tej spółdzielni, a od lipca 2020 r. do kwietnia 2021 r. był przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Od czerwca 2018 r. do grudnia 2020 r. przedsiębiorca był również członkiem Polskiej Izby Ekologii oraz Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na paliwa stałe. Od 2020 r. do 2021 r. był członkiem Stowarzyszenia Polskich Producentów Urządzeń Odnawialnych źródeł Energii.

Przemysław Wroński: „Młode spojrzenie jest potrzebne każdej firmie”

Rozmowa z Przemysławem Wrońskim z firmy „Kotłospaw” z Pleszewa - Wielkopolskim Mistrzem Roku 2021

Tytuł Wielkopolskiego Mistrza Roku 2021 to z pewnością duża nobilitacja. Był pan zaskoczony?

Rzeczywiście byłem zaskoczonym tym, że otrzymałem taki tytuł, to jednak bardzo miłe. Traktuję to jako swoiste zwieńczenie mojej, i mojej rodziny, działalności.

Z tego co wiem, to rodzinny biznes - prowadzony z pokolenia na pokolenie?

Mój ojciec produkował już kotły w latach 60. On to zaczynał, ja robię to dalej, teraz tworzy to także trzecie pokolenie - mój syn. Muszę powiedzieć, że prawdziwym szczęściem jest to, gdy ojciec z synem się dogadują. Wiele rodzinnych interesów pada, ponieważ dzieci obierają np. inną zawodową drogę, należę jednak szczęśliwie do tej niewielkiej grupy przedsiębiorców, których firma przechodzi z pokolenia na pokolenie.

Trudno prowadzić firmę w obecnych czasach kryzysu? Zwłaszcza w branży kotlarskiej?

Rzeczywiście, znajdujemy się obecnie w kryzysie, notujemy duże spadki sprzedaży, które są spowodowane tym, że branżę kotlarską w dużej mierze obejmuje trwający kryzys energetyczny. Niestabilność cen paliw powoduje, że nasi klienci czekają m.in. na to co, jak rozwinie się sytuacja na rynku z paliwami. Wykonujemy jednak dalej naszą pracę, trwają się badania itd.

Jakieś wyzwania na najbliższy czas?

Przygotowujemy się obecnie do dużego projektu rozbudowy naszej oferty o duże jednostki. Mamy sporo zapytań odnośnie kotłów o dużej mocy. Stąd chcemy się do tego jak najlepiej przygotować - m.in. pod kątem prawnym i badań.

Co w dużej mierze wpływa z kolei na rozwój firmy?

Myślę, że warto podkreślić aspekt związany ze „świeżym” spojrzeniem, jakie mają młodzi ludzie. Ten tytuł także ma jakieś przełożenie na naszą współpracę z młodzieżą. Oni zawsze myślą nieco inaczej - bardziej „przebojowo”, co wpływa także na „napęd” firmy. Warto dostrzegać ich problemy, możliwości i spojrzenie. Myślę, że właśnie to młode, „przebojowe” spojrzenie, jest potrzebne każdej firmie.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama