Reklama

Uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w OHP. „Będzie czas, że spotkamy się na Ukrainie, świętując Wasze zwycięstwo” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal setka uchodźców z Ukrainy - w zdecydowanej większości kobiety z dziećmi - znalazło schronienie w murach Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Jak zaznaczają władze placówki, pomoc będzie udzielana tak długo - jak będzie to potrzebne.

Pomoc uchodźcom z Ukrainy w Pleszewie

Charków, Kijów, Krzyw Róg, Połtawa… To m.in. z tych miejscowości na Ukrainie – bombardowanych na co dzień przez Rosjan – pochodzą uchodźcy, którzy znaleźli schronienie w Centrum OHP przy ul. Wojska Polskiego. O utworzeniu tutaj placówki zbiorowego zakwaterowania pisaliśmy szerzej w minionym tygodniu:

Dziś w siedzibie Centrum Kształcenia odbyło się spotkanie uchodźców z władzami OHP, przybył także burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak. 

W trakcie omawiano m.in. aktualną sytuację, mówiono jednak także o planach - związanych choćby z podjęciem zatrudnienia czy posyłaniem dzieci do szkół czy przedszkoli.

- Jesteśmy instytucją, która wspiera młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji. Teraz będziemy też Was wspierać w tej trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliście - mówił dyrektor Krystian Piasecki.

Dyrektor OHP podkreślał przy tym także wspólpracę z władzami miasta, dziękując burmistrzowi, zaznaczał ponadto, że pomoc w murach OHP będzie odbywać się tak długo - jak będzie taka potrzeba. Wspierał także obecnych na duchu.

- Rozumiemy, że chcecie wracać do siebie, do swojego domu. Wyrażam olbrzymie przekonanie, że czas powrotu na Ukrainę będzie krótszy, że będzie czas, że spotkamy się na Ukrainie - i również będziemy świętować Wasze zwycięstwo - komentował Krystian Piasecki, spotykając się przy tym z dużymi brawami zebranych osób.

Będą szukać pracy dla uchodźców z Ukrainy w Pleszewie

Krystian Piasecki opowiał m.in. o aktualnej sytuacji związanej z pomocą - kwestiami opieki medycznej, planowaną nauką w naszych szkołach przybyłych dzieci z Ukrainy, ale także podjęciem pracy przez przybyłe dorosłe osoby.

- Korzystajcie ze szkoły i przedszkola. Wkrótce będą przyjeżdżać pracodawcy, którzy będą przedstawiać Wam ofertę pracy. To pośrednictwo pracy nie zakończy się jej samym podjęciem, będziemy kontrolować, by wszystko było zgodne z kodeksem pracy - zapewniał dyrektor OHP.

Podczas spotkania obecna była również delegacja Komendy Głównej OHP z Warszawy. Dyrektor Sławomir Męcina zapewniał również o pomocy.

- Gdy sąsiadowi dzieje się krzywdza, inni sąsiedzi przychodzą i pomagają mu w każdy możliwy sposób. Traktujemy Was jak bliskich, jak rodzinę. Żadne słowa nie wyrażą tego, co może wyrazić działanie, dlatego chcemy Was wesprzeć w każdy możliwy sposób, jaki możemy - zapewniał obecnych dyrektor Sławomir Męcina.

Nie zabrakło także miłego akcentu - związanego z prezentami dla dzieci. Przedstawiciele Komendy Głównej OHP przywieźli bowiem 20 rowerów oraz hulajnóg dla najmłodszych, którzy przebywają w siedziebie pleszewskiej instytucji. Warto wspomnieć, że wcześniej w stołówce OHP zorganizowano także kącik zabaw dla najmłodszych. 

- Będziecie mogli korzystać z tych rowerów pod jednym warunkiem: że będziecie jedli i będziecie uśmiechnięte - mówi do dzieci żartobliwie Krystian Piasecki

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEGO SPOTKANIA W OHP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy