Reklama

Tu jest niebezpiecznie! - mówią mieszkańcy ul. Wieniawskiego w Pleszewie i proszą o próg zwalniający

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Mieszkańcy ulicy Wieniawskiego w Pleszewie proszą o poprawę bezpieczeństwa na ich drodze. Jak zaznaczają, kierowcy rozpędzają się tu - stwarzając realne zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. W związku z tym, ludzie wprost proszą o zamontowanie progu zwalniającego. Co na to władze miasta?

Problem zbyt szybkiej jazdy w rejonie ulic Szpunta oraz Wieniawskiego w Pleszewie powraca co jakiś czas. Mieszkańcy zaznaczają, że kierowcy często zapominają o obowiązującym tu ograniczeniu prędkości.

Mieszkańcy ul. Wieniawskiego w Pleszewie: Tu jest niebezpiecznie

- Odcinki od skrzyżowania do skrzyżowania nie są aż tak długie, ale jednak dają możliwość rozpędzenia się. Często tu pędzą auta - opowiadają mieszkańcy tej części Pleszewa. 

Sprawa powraca także podczas zebrań osiedlowych. Obecni na nich przedstawiciele policji zawsze apelują, by wspomniane kwestie zgłaszać m.in. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Co prawda, obecnie w przypadku ul. Wieniawskiego nie ma żadnych zgłoszeń, jednak warto podkreślić, że w ostatnich latach na naszym terenie to właśnie "przekroczenie prędkości" było najczęściej sygnalizowanym problemem.

Przewodnicząca osiedla "Wokół Wieży" interweniuje

Kontrole policji to jednak tylko doraźna pomoc. Mieszkańcy woleliby rozwiązanie "na stałe" - np. zamontowanie progu zwalniającego. 

- Mieszkańcy tej ulicy czują się zagrożeni, ze względu na rozwijanie bardzo dużych prędkości kierowców aut, którzy nie stosują się do znaków drogowych. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoich rodzin, a zwłaszcza dzieci - interweniowała niedawno przewodnicząca osiedla "Wokół Wieży" - Dorota Żarnowska.

Warto zaznaczyć, że temat muld poruszany był niedawno - przy okazji "nieszczęsnego", jak zaznaczali sami mieszkańcy, rozwiązania na ul. Kusocińskiego. Omawiano to szerzej podczas tegorocznego zebrania osiedlowego. Sam burmistrz wprost zaznaczał, że generalnie, poza śródmieściem, jest zwolennikiem "dalekiej ostrożności" w stawianiu muld.

Czy jest szansa na próg zwalniający na ul. Wieniawskiego?

Odnoszcząc się do kwestii ul. Wieniawskiego, włodarz Pleszewa przypomina, że od dwóch lat istnieje specjalna dokumentacja, która zawiera m.in. konkretne rozwiąznia - dla całego miasta - w kontekście poprawy bezpieczeństwa. Chodzi o tzw. studium transportowe dla Pleszewa.

Wspomniany dokument zawiera szereg rozwiązań - i zaleceń, które powinny być realizowane w przyszłości na poszczególnych ulicach czy częściach miasta.

W przypadku ul. Wieniawskiego - nie zaplanowano progów zwalniających. Stąd burmistrz mówi dziś wprost - inwestycja nie będzie realizowana.

- Miasto i Gmina Pleszew zleciła w 2021 r. opracowanie przez Biuro Projektowo-konsultingowe TransEko z siedzibą w Warszawie opracowania, pn. "Studium Transportowe Miasta Pleszew". W oparciu o ten dokument systematycznie będą podejmowane działania związane z poprawą układu drogowego na terenie miasta Pleszewa, w tym w szczególności w zakresie organizacji ruchu oraz bezpieczeństwa użytkowników dróg. Przedmiotowy dokument nie zawiera rekomendacji, co do montażu progu zwalniającego lub innych elementów służących spowalnianiu ruchu na ulicy Wieniawskiego, wobec czego zadanie to nie zostanie zrealizowane - odpowiada Arkadiusz Ptak.

CO SĄDZICIE O SPRAWIE? GDZIE WEDŁUG WAS JEST JESZCZE NIEBEZPIECZNIE W MIEŚCIE?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy