Reklama

Stworzyli spis grobów powstańców wielkopolskich na pleszewskich cmentarzach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Muzeum Regionalne w Pleszewie

Stworzyli spis grobów powstańców wielkopolskich na pleszewskich cmentarzach - Zdjęcie główne

W Pleszewie - z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - wydano broszurę, w której skatalogowano groby powstańców, znajdujące się na naszych cmentarzach. Można ją dostać za darmo. | foto arch. Muzeum Regionalne w Pleszewie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia W Pleszewie - z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - wydano broszurę, w której skatalogowano groby powstańców, znajdujące się na naszych cmentarzach. Można ją dostać za darmo.

O planach związanych ze spisem grobów powstańców pisaliśmy już wcześniej na zpleszewa.pl. Teraz udało się wydać wspomnianą broszurę.

- Muzeum Regionalne w Pleszewie wraz z harcerzami sukcesywnie spisywało i fotografowało nagrobki powstańców wielkopolskich na cmentarzu przy ul. Kaliskiej w Pleszewie. Praca była niełatwa, gdyż mogli zewidencjonować tylko te, na których umieszczona jest informacja o udziale w powstaniu lub krzyż powstańczy na tablicy nagrobnej. Jednak chętni krewni mogli zgłaszać bohaterów, przy których nie było informacji o udziale w powstaniu - relacjonują przedstawiciele władz miasta.

W ten sposób powstała broszura z wykazem zachowanych grobów Powstańców Wielkopolskich na pleszewskich cmentarzach parafialnych.

Została wydana z okazji 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, aby upamiętnić bohaterów zwycięskiego zrywu. Jest dostępna za darmo w Muzeum Regionalnym w Pleszewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy