Reklama

Chcą stworzyć w Pleszewie spis powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu przy ul. Kaliskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. Muzeum Regionalne w Pleszewie

Chcą stworzyć w Pleszewie spis powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu przy ul. Kaliskiej - Zdjęcie główne

Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kaliskiej są już miejsca pamięci powstańców wielkopolskich. Teraz Muzeum Regionalne chce stworzyć pełny spis | foto arch. Muzeum Regionalne w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Pleszewie jest w trakcie przygotowywania spisu powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu parafialnym przy ul. Kaliskiej w Pleszewie. W związku z tym ma apel do rodzin powstańców.

Muzeum Regionalne w Pleszewie chce upamiętnić powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu przy ul. Kaliskiej.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania spisu powstańców wielkopolskich pochowanych na cmentarzu parafialnym przy ul. Kaliskiej w Pleszewie. Dzięki pomocy harcerzy mamy wykonane zdjęcia grobów, na których znajduje się informacja o pochowanych powstańcach lub krzyż powstańczy umieszczony na tablicy nagrobnej. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy na grobie nie pojawia się informacja o miejscu spoczynku powstańca wielkopolskiego. Dlatego można zgłaszać u nas osoby pochowane na cmentarzu przy ul. Kaliskiej, które brały udział w Powstaniu Wielkopolskim, a nie jest to odnotowane na tablicy nagrobnej - informuje Muzeum Regionalne w Pleszewie

By przygotować jak najbardziej kompletny wykaz powstańców, pleszewskie muzeum zwraca się z prośbą do rodzin powstańców: by zgłaszali osoby, które brały udział w tym niepodległościowym zrywie - i są pochowane na cmentarzu przy ul. Kaliskiej w Pleszewie, ale na ich nagrobku nie widnieje taka adnotacja.

Zgłoszeń można dokonywać bezpośrednio w Muzeum Regionalnym w Pleszewie do 5 grudnia 2022 r.

- Wraz ze zgłoszeniem nazwiska powstańca należy przedstawić dokument potwierdzający fakt uczestnictwa w zrywie. Wykaz powstańców i ich grobów znajdzie się w okolicznościowej broszurze wydanej z okazji kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - informują przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy