Reklama

Nawałnica, morderstwo, CPK, dyskoteki... Najczęściej czytane tematy w roku 2022 w powiecie pleszewskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Życia Pleszewa

Nawałnica, morderstwo, CPK, dyskoteki... Najczęściej czytane tematy w roku 2022 w powiecie pleszewskim - Zdjęcie główne

Najczęściej czytane tematy w roku 2022 w powiecie pleszewskim | foto arch. Życia Pleszewa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mijający rok 2022 obfitował w powiecie pleszewskim w bardzo wiele wydarzeń. O niektórych z nich - jak nawałnica w Dobrzycy czy morderstwo w Pleszewie - mówiła długo cała Polska. Nie brakowało jednak także dobrych informacji. Sprawdziliśmy, jakie tematy były najczęściej sprawdzane przez naszych Czytelników. Przedstawiamy wybrane, najczęściej odwiedzane artykuły na naszej stronie.

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń w powiecie pleszewskim.

Nie brakowało - niestety - tych tragicznych, jak choćby wydarzenia z lutego 2022, kiedy przez Dobrzycę i Sośnicę przeszła potężna nawałnica, powodując wiele ludzkich dramatów. W tym samym miesiącu - zaledwie w odstępie kilku dni, doszło też do podwójnego morderstwa w Pleszewie, którym przez długi czas żyła cała Polska...

W minionym roku nie brakowało jednak również informacji dobrych, jak np. sukcesy naszych mieszkańców na różnych szczeblach, nie tylko na kanwie sportowej, czy realizacja długo oczekiwanych przez ludzi inwestycji.

Nie brakowało także imprez o charakterze masowym - w końcu, po dwóch latach pandemii udało się m.in. zorganizować huczne dożynki w wielu miejscowościach, wróciły regularne Dni Kobiet czy inne świetne wydarzenia.

Postanowiliśmy sprawdzić, wzorem ubiegłych lat, które z opublikowanych na naszym portalu informacji - w roku 2022 - były najczęściej przez Was czytane. 

Powiat pleszewski. Które artykuły odwiedzaliście najczęściej w roku 2022 na portalu zpleszewa.pl?

Co więc wzbudzało w Was największe emocje? Które artykuły odwiedzaliście najczęściej? Oto lista naszych - wybranych - tekstów z roku 2022:

 1. Trąba powietrzna w Dobrzycy i Sośnicy. Żywioł zniszczył domy [NOWE ZDJĘCIA]. To bez wątpienia była jedna z największych tragedii od lat. Zerwane dachy, naruszone konstrukcje domów mieszkalnych i gospodarczych, powalone linie energetyczne i drzewa. Trąba powietrzna, która przeszła w lutym przez Dobrzycę i Sośnicę, wywołała ogrom zniszczeń. O sprawie pisaliśmy jeszcze przez kolejne miesiące - bo usuwanie skutków zniszczeń trwało bardzo długo
 2. Podwójne zabójstwo w Pleszewie. 5 młodych mężczyzn zatrzymanych. Zaledwie pół roku po morderstwie w Pleszewie, doszło do kolejnej, jeszcze bardziej wstrząsającej zbrodni. W głośnej sprawie podwójnego zabójstwa, do jakiego doszło przy Placu Kościuszki w Pleszewie w lutym, zatrzymano ostatecznie 6 osób...
 3. Dyskoteka w Pieruchach. Tak bawiliście się 20 lat temu [ZDJĘCIA]. Te fotograficzne wspomnienia wywołały w Was w tym roku wiele emocji! Przypomnijmy: do dyskoteki „Fiesta” w Pieruchach przez lata ściągała miejscowa młodzież. W klubie bawili się nie tylko pleszewianie, przyjeżdżali do nas goście również z ościennych powiatów... Zobaczcie sami!
 4. Dzień Kobiet w powiecie pleszewskim. Marzec był zdecydowanie miesiącem pań! Imprezy z okazji Dnia Kobiet wypadły naprawdę fantastycznie, a na naszych łamach mogliście obejrzeć m.in. zdjęcia z Pleszewa, Dobrzycy, Sośnicy, czy Kowalewa.
 5. Potężne inwestycje w szpitalu w Pleszewie. Wojewoda przywiózł czeki na 9,2 mln zł [ZDJĘCIA]. Nowy rezonans magnetyczny oraz modernizacja zakładu patomorfologii – w tym zakup systemu do diagnostyki genetycznej – to wielomilionowe inwestycje, jakie realizowane są w tym roku w pleszewskim szpitalu dzięki rządowemu wsparciu.
 6. Ogromne emocje wokół CPK w powiecie pleszewskim. Planowana budowa Kolei Dużych Prędkości w powiecie pleszewskim - w ramach CPK - wzbudza ogromne kontrowersje. Dotyczy czterech naszych gmin: Pleszewa, Czermina, Gołuchowa oraz Dobrzycy. Niedawno doszło do pewnego przełomu w sprawie...
 7. II Zlot Starych Ciągników w Kucharach. Ta impreza udała się znakomicie! Druga edycja imprezy cieszyła się ogromną popularnością, a do Kuchar przyjechało wielu pasjonatów motoryzacji i rolnictwa, żeby zobaczyć cenne eksponaty.
 8. Wiosenne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ 2022 oraz Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie 2022. Po dwóch latach przerwy do Marszewa wróciły Targi w pełnym wydaniu! Frekwencja była bardzo duża na obydwu odsłonach wydarzenia.
 9. „Muszą budować swój świat na nowo”. Niemal 850 osób z Ukrainy znalazło schronienie przed wojną w powiecie pleszewskim. Charków, Kijów, Krzyw Róg, Połtawa… To m.in. z tych miejscowości w Ukrainie – bombardowanych na co dzień przez Rosjan – pochodzą uchodźcy, którzy znaleźli schronienie w powiecie pleszewskim. Mieszkańcy naszego regionu od pierwszych dni wybuchu wojny w Ukrainie - pokazali swoje niesamowite serca... Pisaliśmy o tym, i wciąż piszemy, na naszych łamach.
 10. Wręczenie stypendiów burmistrza Pleszewa dla najbardziej uzdolnionej młodzieży 2022 oraz Dzień Edukacji Narodowej w Pleszewie 2022. O tym, że edukacja jest ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Tegoroczne święto uczniów oraz święto nauczycieli cieszyło się ogromną popularnością na naszym portalu zpleszewa.pl.
 11. Uroczysty jubileusz 160-lecia Banku Spółdzielczego w Pleszewie [ZDJĘCIA]. To było bardzo ważne wydarzenie. - To święto naszej lokalnej społeczności – mówili ze sceny przybyli na jubileusz 160-lecia Banku Spółdzielczego w Pleszewie.
 12. Dożynki w powiecie pleszewskim. Po przerwie spowodowanej pandemią pełną parą wróciły dożynki w poszczególnych miejscowościach. Wiele z nich relacjonowaliśmy na łamach zpleszewa.pl - a co ciekawe, największą popularnością cieszyły się II Ogólnopolskie Dożynki ZMDK i Królów Żyta w Macewie
 13. Odpust w Sanktuarium Maryjnym w Tursku 2022 [ZDJĘCIA] oraz Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Lutyńskiej [ZDJĘCIA]. Nasza gazeta towarzyszyła także podczas największych uroczystości religijnych w powiecie pleszewskim. Z kolei podczas odpustu w Kuczkowie, dokonano uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza.
 14. Studniówki w powiecie pleszewskim. Naszej gazety nie mogło zabraknąć również na tradycyjnych balach maturzystów. A te zdjęcia, były jednymi z najchętniej oglądanych!
 15. Uczniowie przeszli na zdalne nauczanie. Ogromne, wielomilionowe inwestycje wiązały się także z krótkimi problemami w jednej ze szkół w gminie Pleszew. 
 16. Piękny jubileusz szkoły w Marszewie. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie świętował w tym roku 65-lecie!
 17. Emocje wokół ograniczenia liczby miejsc sprzedaży alkoholu. Czy w Pleszewie będzie nocna prohibicja? Ta sprawa wywoływała spore dyskusje w mieście. Ostatecznie temat porzucono, choć emocji nie brakowało w tej sprawie. 
 18. Pleszew szuka wody. W planie potężny odwiert. Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie przygotowuje się do dużej operacji, związanej z poszukiwaniem nowego ujęcia wody dla miasta. W planie jest m.in. głęboki odwiert - na głębokość ponad 190 metrów. Powróci też stare ujęcie w Grodzisku. To ważny temat, w związku z problemami, jakie pojawiały się w ostatnich latach na naszym terenie.
 19. Roksana Węgiel zagrała w Pleszewie [ZDJĘCIA]. Koncert na powitanie lata cieszył się ogromną popularnością w Pleszewie. Zobaczcie sami! 
 20. KGW Karminek świętowało swoje 60-lecie! [ZDJĘCIA]. To była piękna uroczystość. Koło Gospodyń Wiejskich w Karminku świętowało swoje 60-lecie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy